Facebook Google+ Twitter

Wiola Szczerba - walka o życie

Wiola Szczerba to młoda, pogodna, uśmiechnięta i uczynna kobieta. Choroba jaka ją dotknęła jest okrutna, najpierw rak piersi teraz przerzuty na kości płaskie (kręgosłup, obojczyki, biodra, odcinek piersiowy). Pilnie potrzebuje Waszej pomocy.

Pomoc finansowa, wytrwałość oraz wiara - trzy najważniejsze czynniki dalszego działania / Fot. Archiwum www.wiolaszczerba.plRozpoznanie

"Pewnego popołudnia kładłam sobie maseczkę na dekolt i przez przypadek wyczułam w piersi guzek. Pierwsza wizyta u ginekologa rozwiewa wątpliwości. Lekarz mówił, że przecież jestem młoda. To na pewno włókniak. Wizyta u onkologa w Szczecinie przynosi drastyczną diagnozę: rak sutka.

W listopadzie wyłuskali mi guza, badanie histopatologiczne wykazuje, że to złośliwy nowotwór. Zapada decyzja o mastektomii. Nie boję się. Chcę, żeby usunęli ze mnie to paskudztwo jak najszybciej. Myślę sobie: nie mam piersi, ale będę żyć. Po zabiegu przyjmuję sześć dawek chemii. Czerwonej. Znienawidzony kolor jeszcze na długo zostanie pod moimi powiekami..."

Powrót

"W kwietniu 2007 r. kończę chemię i szybko wracam do pracy z nadzieją, że odtąd zacznie się już normalne życie. We wrześniu pojawiły się pierwsze bóle. Jeszcze się nie lękam. Myślę, że to po chemii, ale w grudniu ból staje się ciągły. Nieznośny. Nie mam siły iść, wstać, słabnę... Diagnoza jest bezlitosna. Przerzuty do kręgosłupa, bioder, kości płaskich. Tak rozległe, że żadna klinika w Polsce nie chce podjąć się usunięcia zmian nowotworowych. Zostaje wyłącznie leczenie paliatywne. Wyrok bez terminu, bo nie wiadomo, w jakim tempie choroba się rozwinie".

Dalsze leczenie

Wiola w trakcie choroby przeżyła wyczerpującą chemioterapię. Lekarze stwierdzili, że zrobili już wszystko co było w ich mocy. Z dnia na dzień jej stan się pogarsza. Jedyną nadzieją, która może sprawić, że Wiola jeszcze kiedyś się uśmiechnie, jest droga i niekonwencjonalna (bo nieznana jeszcze w Europie) terapia w Chinach, w Szpitalu Uniwersyteckim w Tianjin. Tam, oprócz tradycyjnych i znanych metod walki z nowotworami tj. operacja, chemio- i radioterapia, równocześnie stosuje się zupełnie inne, niekonwencjonalne metody jak: terapia genowa i zamrażanie guza zwane krioterapią, embolizacja, immunoterapia.

Koszt leczenia

Koszt leczenia w Szpitalu Uniwersyteckim w Tianjin to ok. 55 tysięcy dolarów(ok. 160 tysięcy złotych). Do tej pory zebrano ok. 95 tysięcy złotych. Do akcji pomocy Wioli włączyli się mieszkańcy całej Polski!

Jak pomóc:

Najbardziej bezpośrednią formą pomocy jest darowizna pieniężna, którą można przekazać na konto Wioli - numer można znaleźć tutaj.

Liczą się każde kwoty, te duże, i te małe. Szczegółowe informacje na temat pomocy dla Wioli udziela Irena Mikołajczyk pod nr tel. 693 483 586
Akcje charytatywne

31 stycznia, w niedzielę, o godzinie 16, Teatr Współczesny w Szczecinie wystawi spektakl charytatywny na rzecz Wioli. Będzie to sztuka Ulricha Huba "Na Arce o ósmej", w reżyserii Justyny Celedy. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, która została wystawiona na próbę.

Więcej informacji na stronie teatru

Aukcja złotego serduszka WOŚP

Strona internetowa Wioli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiolu 3mamy kciuki i Całym Sercem
jesteśmy z Tobą wierzymy że wygrasz
tą nierówną walkę z chorobą walcz,
walcz musi być dobrze Pozdrawiamy :))
K_&_Z

Modlitwa o Cud Uzdrowienia
dla Wioletty Szczerba !!!

Panie Jezu, stajemy przed Tobą
tacy jacy jesteśmy. Przepraszamy
za nasze grzechy, żałujemy za nie,
prosimy przebacz nam. W Twoje
Imię przebaczamy wszystkim
cokolwiek uczynili przeciwko nam.
Wyrzekamy się szatana, złych duchów
i ich dzieł. Oddajemy się Tobie
Panie Jezu całkowicie teraz i na
wieki. Zapraszamy Cię do naszego
życia, przyjmujemy Cię jako
naszego Pana, Boga i Odkupiciela.
Uzdrów Prosimy Wiolettę Szczerba,
odmień ją, wzmocnij na ciele,
duszy i umyśle. Przybądź Panie
Jezu, osłoń Wiole Najdroższą Krwią
Twoją i napełnij Swoim Duchem
Świętym. Kochamy Ciebie Panie Jezu.
Dzięki Ci składamy. Pragniemy
podążać za Tobą każdego dnia w
naszym życiu. Amen.
Maryjo Matko nasza, Królowo
Pokoju, Święty Peregrynie
Patronie chorych na raka,
Wszyscy Aniołowie i Święci,
prosimy przyjdźcie
Wioli ku pomocy.

http://pinotv.pl/kanal/otworzmy-swe-serca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeszła taką kurację tancerka Iza Sokołowska http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/68107.html
Jej strona internetowa została zlikwidowana.
Czy ktoś zna dalsze losy tej pani?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.