Facebook Google+ Twitter

Wiosenna ofensywa Palikota

Janusz Palikot zapowiada, że jego Ruch będzie prowadził działania, które poprawią wizerunek partii w taki sposób, że będzie ona postrzegana bardziej poważnie, a sprawy światopoglądowe zejdą na drugi tor. Razem ze sztucznym penisem i wibratorem?

W pierwszym rzędzie: wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (L) i szef Ruchu Palikota Janusz Palikot (P) podczas posiedzenia Sejmu / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW czwartkowej "Rzeczpospolitej" możemy przeczytać, że większość projektów omawianych na ostatnim posiedzeniu Sejmu była autorstwa Ruchu Palikota. Wśród siedmiu ustaw, które zostały zgłoszone do pierwszego czytania w izbie niższej, pięć to propozycje złożone przez partię Palikota.
Politolog Rafał Chwedoruk powiedział w rozmowie z "Rz", że "skoro aż pięć projektów ustaw omawianych na tym posiedzeniu należy do Ruchu Palikota, to wygląda mi na zapłatę za poparciu w sprawie reformy emerytur, choć oczywiście trudno jest to udowodnić".
Strategia z Tuskiem w tle
Choć ostatnio Palikot "zabrał" Platformie posła Łukasza Gibałę, to zapowiada, że więcej transferów nie przewiduje. Jak podkreśla, nie chce rozbicia rządzącej koalicji i wcześniejszych wyborów. Ale potem zdanie zmienia i w wywiadzie dla "Polska the Times" mówi: "po 15 kwietnia będą przejścia, mam nadzieję, że dojdzie do tych uzgodnionych transferów".
"Nigdy przed wspólnym wejściem na konferencję prasową nie wypowiem żadnego nazwiska, bo to się źle kończy. I tak już w związku z tą naszą zapowiedzią politycy PO są przeglądani, sprawdzani, pytani. Różnie może być. Wciąż jednak uważam, że ci ludzie przejdą, ale na pewno nie pomógłbym im, wymieniając teraz ich nazwiska"- dodaje.
A jak Palikot tłumaczy poparcie dla zmiany podnoszącej wiek emerytalny do 67. roku życia? "Muszę użyć tej reformy do zbudowania nowego wizerunku, nawet gdybym miała pojechać 2-3 proc. w sondażach" - powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka".
To działanie wpisuje się w strategię Ruchu Palikota, który nie chce być kojarzony jedynie z prowadzeniem batalii dotyczących spraw światopoglądowych. Jego celem jest zbudowanie wizerunku partii, która jeśli trzeba, będzie twardą opozycją wobec rządu, ale jeśli zajdzie taka konieczność, to poprze pomysły koalicji. Palikot gra też na Tuska. W wywiadach mówi o jego fenomenie, wychwala zdolności polityczne. W wizji, którą prezentuje, dwoma liczącymi się politykami będą Palikot i ... Tusk właśnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

ciotota-paplikota
 • ciotota-paplikota
 • 15.04.2012 11:22

@ kutas- nie pier..l kmiotku ciotokotku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 15.04.2012 08:58

wszyscy rozsadni katolicy popieraja palikota bo widza w nim niebiosami zeslanego mesyjasza kto ry przywroci w polsce lad i porzadek przestrzeganie prawa ukonczy wojne polsko polska psychopatow zacznie leczyc .partia palikota stanie sie prawdzwa konstruktywna opozycja.stronnictwa typu pis pjn sld ziobry stana sie marginesowymi.beda wystepowaly na stadionie narodowym z programem folklorystycznym jak marsz pisowiakow stawianie i rozbiorka pomnika stawianie krzyzy modlitwa do kamienia brukowego zapalanie zniczy przemowienia dzienikarzy gazety poskiej i liderow stronnictw .patronat nad tego typu imprezami bedzie trzymal najwyzszy torunia dyrektor radia maryja/telewizja trwam nie otrzyma koncesji na wysylanie/.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 14.04.2012 23:22

Kolonialne media promują swojego błazna...a wykształcona naiwność ma duchowy pożytek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
 • KonDonek
 • 14.04.2012 23:02

To tego sztucznego FJUTA jeszcze nikt nie wypatroszył??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Janusz Palikot swoimi wypowiedziami pokazuję jedynie to że ciągle jest na haju . .Jak Ta partia może pisać jakąkolwiek ustawę jak w partii są kryminaliści , narkomani , geje i transwestyci . Czy zlepek takich ludzi ma nam mówić jak ma wyglądać Polska?. a Pan Palikot lepiej niech wyjdzie z ciągu i na odwyk ale nie na koszt Państwa!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotokot
 • ciotokot
 • 14.04.2012 21:04

na wiosnę to rowerek i pedałować,pedałować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 14.04.2012 20:20

Pan Palikot wystawił sobie laurkę będąc szefem komisji Przyjazne Państwo .Dużo obiecał , mało zrobił i uciekł .Myślę ,że nie jest w stanie skupić się na czymś poważnym . Celebryta z parciem na szkło . Barwny język , rekwizyty i na tym koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.