Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1587 miejsce

Wiosenne porządki. Urządź miasto po swojemu, projekt Żywa Ulica

Co mieszkańcy myślą o ulicach swojego miasta? Jak poprawić estetykę przestrzeni miejskiej? Czy możliwe, aby wąska, zatłoczona jezdnia stała się bardziej przyjaznym miejscem dla jej użytkowników? Z odpowiedzią śpieszy projekt Żywa Ulica.

 / Fot. https://www.facebook.com/zywaulica/Fundacja Napraw Sobie Miasto wychodzi z inicjatywą do mieszkańców polskich miast. Projekt Żywa ulica to inicjatywa społeczna mająca na celu stworzenie projektu ulic idealnych, które dadzą ich użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, będą praktyczne i wygodne, zarówno dla pieszych, jak i osób zmotoryzowanych oraz podróżujących rowerem. Ważnym celem tej inicjatywy jest również zadbanie o odpowiednią estetykę przestrzeni miejskiej, zwiększenie zazielenienia i atrakcyjności wizualnej.

Pomysł zrodził się z projektu realizowanego w Katowicach, gdzie fundacja Napraw Sobie Miasto poszukiwała praktycznych rozwiązań w problematycznych kwestiach dotyczących przestrzeni miejskiej, między innymi transportu.Logo projektu Żywa Ulica / Fot. https://www.facebook.com/zywaulica/ Obecnie inicjatywa ta przerodziła się w projekt na skalę ogólnopolską i już tej wiosny, będzie można zobaczyć efekty projektu w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie oraz Gliwicach.

Podstawowe cele fundacji to zwężanie zbyt szerokich jezdni, poszerzanie chodników, by uzyskać odpowiednie proporcje przestrzeni dla pojazdów oraz pieszych użytkowników ulicy; wydzielanie pasów przeznaczonych dla rowerów; zwiększanie i tworzenie nowych terenów zielonych.  / Fot. https://www.facebook.com/zywaulica/

Wszystkie pomysły jakie powstają z inicjatywy projektu poprzedzone są przez badania potrzeb społeczeństwa, przystosowanie planowanych zmian do całej organizacji ruchu, nawiązanie współpracy z partnerami akcji oraz zebranie potrzebnych funduszy. Ponieważ jest to projekt o charakterze społecznym, każdy może wesprzeć zbiórkę pieniędzy , wykupując vouchery do kawiarni, cukierni, kina czy teatru, zapewniając sobie miło spędzony czas, a jednocześnie przekazując wybraną kwotę na rzecz fundacji.

Już 22 kwietnia na ulicach Józefa (Kraków), Zwycięstwa (Gliwice), Wileńskiej i Ząbkowskiej (Warszawa) zostaną przedstawione projekty zmian urbanistycznego zagospodarowania przestrzeni oraz dyskusje na temat transportu w mieście.
 / Fot. https://www.facebook.com/zywaulica/ Mieszkańcy będą mogli przekonać się o wpływie zmian na użytkowanie ulicy, podziwiać zmiany w estetyce wyraźnie ożywionych ulic i poszerzyć swoją wiedzę na temat wpływu na zmianę wyglądu przestrzeni miejskiej.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronach na Facebooku:

Żywa Ulica

Napraw Sobie Miasto  / Fot. https://www.facebook.com/zywaulica/

Zbiórka funduszy trwa do 10 kwietnia:

https://mintu.me/projects/cf/ludzie/432/zywa-ulica/
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.