Facebook Google+ Twitter

Wiosenne przebudzenie, czyli rewolucja biletowa według PKP?

PKP, idąc za przykładem linii lotniczych, wprowadzi do oferty tańsze bilety dla podróżnych. Warunkiem będzie wcześniejsza rezerwacja.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PKP_Intercity_Husarz.jpg&filetimestamp=20101031192822 / Fot. kaffeeeinstein, licencja CC 2.0W ofercie PKP wszystkie bilety, niezależnie od terminu, mają jednakową cenę. Przewoźnik zapowiada zmiany na miarę zrewolucjonizowania systemu sprzedaży biletów. Niektórzy kpią z PKP, że pod mianem rewolucji biletowej kryją się znane od lat rozwiązania - czytamy na tur-info.pl.

Już niedługo ma zostać wprowadzona w życie w PKP Intercity tzw. taryfa zmienna. Ma ona zacząć obowiązywać od 2014 roku, gdy zaczną po naszych torach poruszać się pociągi Pendolino. Gdy system się sprawdzi, zostanie rozszerzony na wszystkie linie.

Pilotażowo ma być realizowany projekt o nazwie: Im wcześniej tym taniej. Dotyczyć ma on tańszych biletów na liniach mniej popularnych poza godzinami szczytu. Będzie przeprowadzany na kilku wybranych liniach kolejowych.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.