Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11949 miejsce

Wiosenne "Spacery Praskie"

Unikalne miejsca, niesamowity klimat i autentyzm – te wszystkie cechy warszawskiej Pragi chcą zaprezentować zwiedzającym organizatorzy cyklu „Spacery Praskie”. Pierwsza wędrówka startuje już dziś.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Warsaw_kapela_praska.jpgNa początku organizatorzy postanowili zaprezentować zwiedzającym Park Skaryszewski.
- Jest to jeden z najładniejszych parków Warszawy, a mieszkańcy prawie go nie znają – tłumaczy Barbara Tekieli ze stołecznego biura turystyki.

Dzielnica, która często przywodzi na myśl nie najlepsze skojarzenia, zaczyna być widziana w zupełnie innym świetle.
- Praga staje się bardzo popularna wśród turystów odwiedzających stolicę, zwłaszcza cudzoziemców, ale też Polaków, a mieszkańcy Pragi nie doceniają tego miejsca – wyjaśnia Barbara Tekieli. - To, co fascynuje Włochów czy Hiszpanów, to autentyzm, wspaniali ludzie oraz unikalne miejsca, a także klimatyczne puby, knajpki i galerie oraz wydarzenia, jak choćby święto ulicy Ząbkowskiej* – dodaje.

Podczas „Spacerów Praskich” uczestnicy będą mogli, m.in zwiedzić najpiękniejsze zakątki Saskiej Kępy, odwiedzić Cerkiew, Kościół Loretański, a także Park Praski.
- Po każdym spacerze planujemy mini konkurs z nagrodami z wiedzy o miejscach, które zwiedziliśmy. Każdy spacerowicz może udać się na spacer, który trwa ok. 2 godziny i na tym poprzestać. Jeżeli będzie chciał to po przerwie w jednym z klimatycznych miejsc, będzie mógł wyruszyć w dalszą wędrówkę, tzw. trasę dla wytrwałych – zachęca Barbara Tekieli.

Popularyzowanie prawobrzeżnej Warszawy staje się czymś powszechnym. Latem, ubiegłego roku, zorganizowana została akcja pt. „Rzuć bracie blagie i JEDŹ na Pragie”. Warszawiacy mogli wziąć udział w wycieczkach tramwajowych z udziałem przewodnika.

Podczas „Spacerów Praskich” odbędą się cztery wycieczki. Impreza zakończy się 20 czerwca.
Dokładny plan imprezy znajdziesz tu.

* We wrześniu każdego roku w ramach „Praskich spotkań z kulturą” odbywają się liczne imprezy, głównie na ulicy Ząbkowskiej. W zeszłym roku przedsięwzięciu towarzyszyło hasło: „Szafa gra, czyli ferajna bawi się na Ząbkowskiej”. Impreza ma podobne zadanie jak „Spacery Praskie”. Pokazuje bowiem dzielnicę z zupełnie innej strony. Wszyscy, którzy brali udział w jej obchodach byli niezwykle zadowoleni z tego, że mogli pospacerować wśród kamienic, zwiedzić zajezdnię tramwajową czy spróbować śledzika w knajpie u Szemrana i posłuchać licznych występów artystycznych. To wszystko pozwalało uczestnikom poczuć klimat dzielnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Praga +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.