Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1564 miejsce

Wiosenne warsztaty pod okiem specjalistów z HR

To już kolejna wiosna, kiedy Koło Naukowe HRD zorganizowało warsztaty szkoleniowe na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przeznaczone są one dla studentów, którzy bezpłatnie mogą poszerzać swoją wiedzę.

 / Fot. Alicja WarynicaLepsza przyszłość w twoich rękach

W ramach wydarzenia zorganizowano trzy warsztaty, prowadzone przez innych ekspertów, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem oraz pomagali młodym osobom stworzyć plan kariery. Aby zostać uczestnikiem warsztatu wystarczyło zapisać się na wyznaczonej stronie oraz potwierdzić swoją obecność. Wybór był zróżnicowany, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwszy warsztat ruszył 21 kwietnia, natomiast dwa kolejne odbyły się kilka dni później – 28 kwietnia. Biorąc udział w wybranym warsztacie, można było otrzymać certyfikat podpisany przez prowadzącego, jednak co istotniejsze- zdobyć wiedzę praktyczną, która w przyszłości będzie procentować. Uczestnicy pierwszego warsztatu skupili się na różnych aspektach rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki czemu w przyszłości zminimalizują związany z nią stres. Drugie spotkanie poruszało kwestię wolontariatu, kolejne natomiast ukierunkowane było na wskazanie działań, które budują pewność siebie na rynku pracy oraz przedstawienie narzędzi z jakich warto korzystać aby rozpocząć swoją karierę jak najlepiej.

Jak cię widzą tak cię piszą

Podczas jednego z warsztatów eksperci zwrócili szczególną uwagę na kwestię prezentacji swojej osoby w mediach społecznościowych. Tak samo jak ważne jest przygotowanie odpowiednio wyglądającego CV, to również istotną kwestią jest prawidłowe przygotowanie swojego profilu, na którym prezentujemy dotychczasową ścieżkę kariery. Warto przedstawić się z jak najlepszej strony i zadbać o profesjonalny wizerunek. Dużo czasu poświęcono także na zbudowanie świadomości uczestników na temat tego, jak młody człowiek jest postrzegany przez pracodawcę, oraz przybliżenie realiów rynku pracy. Uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie swoich spostrzeżeń na ten temat i zaprezentowanie ich. To otworzyło dyskusje i wspólnie wypracowano stwierdzenie, że wizerunek młodych osób wśród pracodawców jest na ogół pozytywny.

Planowanie kariery prostsze niż kiedykolwiek

Dzięki organizowanym co roku warsztatom, poziom wiedzy i świadomość młodych ludzi w obszarze planowania kariery jest coraz większy. Dzięki udziałowi w takich wydarzeniach, mogą poznać swoje mocne i słabe strony, zastanowić się nad czym warto popracować, czy też przekonać się jak zaczynali ludzie, którzy obecnie są zapraszani jako prowadzący warsztaty. Uczestnicy podczas tych spotkań zadają pytania i otrzymują wartościowe dla nich odpowiedzi, które pomagają im na odnalezienie swojej własnej ścieżki kariery i to jest najistotniejsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.