Facebook Google+ Twitter

Wiosenny Warszawski Kulturalny Rozkład Jazdy

Ładna pogoda to dobry pretekst do wyjścia z domu, a warszawska wiosna zapowiada się wyjątkowo interesująco. Miasto przygotowało wiele imprez na świeżym powietrzu. Poniżej krótki przegląd propozycji.

Piknik Naukowy PR - 2008 r. / Fot. Paweł Kula / PAPJuż 23 kwietnia rozstrzygnięty zostanie konkurs na kształt i nazwę warszawskiego ciastka. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni na stronie www.slodkawarszawa.pl.

Od 1 kwietnia przy Krakowskim Przedmieściu można oglądać wystawę fotografii, poświęconą pięćdziesięcioleciu istnienia Kampinoskiego Parku Narodowego.

W dniach od 3 maja do 15 czerwca przy Krakowskim Przedmieściu będzie można obejrzeć wystawę
Warsaw Freedom, poświęconą ważnym rocznicom w historii Polski. Wystawa ukazuje Warszawę jako miejsce, gdzie miały miejsce ważne dla Polski wydarzenia.

Początek maja to oczywiście obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rocznicę uhonorują m. in. defilada wojskowa wojsk współczesnych i rekonstruowanych z okresu napoleońskiego. Defilada rozpocznie się na placu Piłsudskiego i dotrze aż na Agrykolę. Po raz szósty odbędzie się piknik historyczny, a także bieg pod nazwą „Od Konstytucji 3 Maja do Unii Europejskiej”. Bieg i marsz Nordic Walking jest organizowany we współpracy Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Więcej informacji i rejestracja na stronie www.wosir.waw.pl.

Już po raz dziesiąty ulicami Warszawy przejdzie Parada Schumana. Start 9 maja zaplanowany jest na godzinę 12.

Także 9 maja rozpocznie się Warsaw Challenge, piąta edycja jednej z największych imprez hiphopowych i breakdance’ owych w Polsce. Odbędzie się ona w amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli. Uczestnicy imprezy będą walczyć o nagrodę Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, której wartość wynosi 10 tys złotych.

16 maja to Noc Muzeów; imprezę rozpocznie koncert grupy MoCarta o godzinie 19 przy Krakowskim Przedmieściu. W tym roku do akcji przyłączyły się też takie instytucje jak Synagoga Nożyków, Złote Tarasy i Mazowiecki Urząd Wojewódzki. W ramach Nocy Muzeów po Warszawie będzie krążyć Tramwaj Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.