Facebook Google+ Twitter

Wioska Dyla tętni życiem

Przedstawiciele gmin i powiatów biorących udział w projekcie "Zabawa w miast" odwiedzili Runowo (powiat słupski). I choć byli gośćmi, na przyjemności musieli sobie zapracować.

 / Fot. screenshot ze strony projektuDzień VIP rozpoczął się od spotkania włodarzy realnych miast z nowo wybraną burmistrz Wioski Dyla, która przedstawiła jak przebiegały ostatnie dni projektu. "Dalej nie wejdziecie" - przyznała koordynatorka akcji, która zaprosiła gości do Urzędu Miasta, gdzie każdy otrzymał plakietkę - dowód tożsamości. W banku każdemu uczestnikowi Dnia VIP wręczono czek na pięć Słupków, lokalną walutę. "Kawa jest za darmo, ale za wafle trzeba zapłacić" - usłyszeli wójtowie, burmistrzowie i starostowie. Jeśli ktoś z odwiedzających Wioskę Dyla liczył na więcej przyjemności musiał sobie na nie zapracować.

W trakcie Dnia VIP przed gośćmi otworem stanęło 19 warsztatów, w których dzieci zdobywały doświadczenie w wyplataniu wiklinowych koszyków, czy szyciu skórzanych portfelików. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dziewczynek, cieszył się zakład kosmetyczny, w którym mieszkanki Wioski Dyla oddawały się zabiegom upiększającym. Także jeden z wójtów przyznał, że z chęcią pofarbowałby włosy… srebrną farbą. Podczas dnia otwartego Wioski Dyla można było zobaczyć także burmistrza Ustki, który swoich sił próbował na jednokołowym rowerku cyrkowym.

Kampania wyborcza w Wiosce Dyla / Fot. fot. M. SienkiewiczI choć pogoda przez ostatnie dni nie rozpieszczała uczestników projektu, a dzieci (z racji podmycia namiotów) trzeba było ewakuować do pobliskiego pałacyku, wszyscy jednogłośnie przyznają, że "Zabawa w miasto" to świetny pomysł na wakacyjny czas. „Chciałbym przyjechać tu za rok” - przyznał jeden z uczestników, choć te słowa powtarzają się w wypowiedziach wszystkich mieszkańców namiotowego miasteczka.

O tym jak wygląda "Zabawa w miasto" w galerii z Wioski Dyla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.