Facebook Google+ Twitter

Wiosna Europy w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie po raz kolejny realizuje największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny "Odkryjmy dziedzictwo europejskie w królewskich rezydencjach" (Discovering European Heritage in Royal Residences).

W ramach programu, 6 maja 2011 r. Muzeum Pałac w Wilanowie zaprosiło młodzież
z ośrodków socjoterapii na specjalny program zajęć poświęconych poznawaniu europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez grę miejską oraz warsztaty pozwalające odkryć dawne obyczaje panujące na dworach europejskich w epoce baroku.

Program realizowany jest w ramach projektu "Odkryjmy dziedzictwo europejskie w królewskich rezydencjach" (DEHRR-project) dofinansowanego przez Komisję Europejską z programu Kultura 2007-13. Młodzi goście będą mieli możliwość poznania rezydencji królewskiej jej otoczenia poprzez gry i zajęcia edukacyjne. Planowane warsztaty mają na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za europejskie dziedzictwo kulturowe. Poznając dawne obyczaje, stroje, rodzaje rzemiosł młodzież będzie mogła odkryć bogactwo i różnorodność wspólnego europejskiego dziedzictwa.

Gra "Wokół rezydencji" pozwala poznać funkcje rozmaitych budynków zlokalizowanych wokół wilanowskiego pałacu oraz osób z nimi związanych. Będąc na terenie kompleksu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie, zauważamy, iż wokół znajdują się liczne budynki. Przez lata pełniły one różnorodne funkcje. Do czego służyły holendernia i kordegarda? Gdzie znajdowały się stajnie, domek ogrodnika, karczma i kuźnia? Za sprawne funkcjonowanie poszczególnych budynków, a co za tym idzie całego Wilanowa, odpowiadało wiele osób. Każda z nich była związana z jakimś miejscem. Kim był podstarości? Kto pracował w jatkach? W którym budynku przebywali wartownicy? Niestety, pracownicy niektórych spośród tych miejsc zaginęli. Uczestnicy biorąc do ręki kartę gry, mają zadanie ich odnalezienie!

Uczestnicy zabawy przenoszą się w czasie, by przyjrzeć się bliżej postaciom historycznym, bez których sprawne działanie rezydencji nie byłoby możliwe. Na graczy czeka szereg łamigłówek. Trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Nie zabraknie też wysiłku fizycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.