Facebook Google+ Twitter

"Wiosna jest kobietą" - przyłącz się do akcji

Zbliża się wiosna, zbliża się także Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Wiosna jest kobietą”, którego organizatorem jest słupskie Koło Naukowe Polonistów Akademii Pomorskiej w Słupsku. Mamy dla Was propozycję związaną z tym wydarzeniem - czekamy na Wasze fotografie na temat "Wiosna jest kobietą".

http://www.flickr.com/photos/waniliowa/3106864557/ / Fot. fot. Flickr.comOgólnopolskie Sympozjum Naukowe „Wiosna jest kobietą” odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia br. Organizatorzy w jego trakcie chcieliby zachęcić uczestników do zastanowienia się nad hasłem przewodnim imprezy, rozpatrując je pod kątem literaturoznawczym, kulturoznawczym, ale nie tylko.

Wiosna to pora roku, która przychodząc po zimie przynosi pewnego rodzaju świeżość. To także okres, o którym można powiedzieć, iż cechuje się zmiennością odpowiednią dla natury kobiecej. Zarazem wiosna to czas, który przynosi radość po smętnej, szarej zimie (tak jak kobieta samotnemu mężczyźnie). Tylko czy takie rozpatrywanie tego hasła nie uwłacza godności kobiety? Czy nie wtłacza ją w patriarchalny sposób myślenia?

Wiosna to także pora, kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne, do jakich przywykliśmy podczas kilkumiesięcznej zimy. Kobieta zmienia swoje ciało, do którego także przywyka się przez pewien czas. Czyż można te elementy zestawić ze sobą?

Celem sympozjum jest próba spojrzenia na tematykę kobiecości z wielu perspektyw (w tym m.in. feministycznej), a temat spotkania - „Wiosna jest kobietą” - ma tylko nakierować uczestników na interpretację tego hasła. W jego trakcie organizatorzy chcą skoncentrować się przede wszystkim na dyskusji.

W trakcie sympozjum zostanie zorganizowana wystawa fotografii pod hasłem „Wiosna jest kobietą”. Otwarcie tejże wystawy ma być także przyczynkiem do dyskusji na temat wydarzenia. Organizatorzy chcą się dowiedzieć jak uczestnicy sympozjum odbierają wystawione fotografie.

Zaproponowali też akcję, w ramach której Autorzy Wiadomości24.pl przedstawiliby swoją fotograficzną wariację na temat „Wiosna jest kobietą”. Spośród nadesłanych zdjęć organizatorzy wybiorą ich zdaniem najciekawsze, które zostaną wystawione podczas sympozjum.

Myślę, że będzie to spore wyróżnienie dla miłośników fotografowania. Wszystkich tych, którzy zechcą wziąć udział w akcji proszę o "otagowanie" swojego materiału hasłem "wiosna jest kobietą".

A może Wy, drodzy Autorzy Wiadomości24 zechcielibyście poprzez swoje teksty i głos w dyskusji wypowiedzieć się w temacie „Wiosna jest kobietą”?

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego "Wiosna jest kobietą" dostępne są pod sienki@gmail.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak uważam , że wiosna jest kobietą bo tylko wiosna rozkwita jak kobieta i kobieta rozkwita jak wiosna,
- jedna i druga nie jest ograniczona wiekiem
- obie wnoszą radość wchodząc do domu....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiosna jest kobietą ... podoba mi się ... szukać będę w myśli czy i ja Monika Wielichowska jestem kobietą, zimą byłam :)... a raczej jestem bo zima wciąż trwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wiosna jest kobietą" inaczej nie może być.
Wyobraźcie sobie jak ta nasza wiosna wyglądała by gdyby była facetem, oczywiście bez obrażania facetów, wśród nich też są elegantcy panowie ale w większości swoją urodę zawdzięczają panią. To one są tym motorem popychającym do działania.
_______________________________
Wiosna jak elegancka pani, budzi się po zimie i mimo swojego długiego snu, od pierwszych dni jest urocza i zaczyna wabić wszystkich zapachami i kolorami kwiatów, myślę że nie wiele panów tak by potrafiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już niedługo będzie można to sprawdzić. Rozczarowań po takiej zimie nie powinno być. Z innej strony patrząc... Jest to jeszcze jedno wcielenie Bóstwa, o którego względy zabiegają prawdziwi mężczyźni ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.