Facebook Google+ Twitter

Wiosna już tuż-tuż... czyli kocie marcowanie

Wszelkie oznaki na ziemi i niebie wskazują, że wiosna u wrót stoi. Skąd o tym wiem? Zaczął się czas kociego marcowania...

kocie marcowanie na jabłonce / Fot. Ewa ŁazowskaDla osób, które nie lubią zimy, mam dobrą wiadomość. Ten trudny dla ludzi i zwierząt czas mrozów i nawałnic śniegowych szykuje się do odwrotu. Skąd o tym wiem? Ano stąd, że działkowe koty właśnie przystąpiły do wiosennych godów. Kocie marcowanie nie tylko słychać, ale także i widać, co zauważyłam w dniu wczorajszym, gdy byłam na działkach. Kocim szaleństwom towarzyszą wrzaski gawronów, a takie zjawiska z pewnością są dowodem na to, że wiosna u wrót stoi. Do kalendarzowej wiosny, co prawda, pozostał jeszcze miesiąc, ale przyroda już nie jeden raz pokazała, że z kalendarzem wymyślonym przez człowieka nie musi się specjalnie liczyć. Koty i gawrony także nie przejmują się tym, że podobno czekają nas w marcu jeszcze tęgie mrozy i opady śniegu. Natura bowiem jest mądrzejsza od człowieka i dobrze wie co do niej należy, nawet jeśli do końca zimy pozostało jeszcze tyle dni... Kocie sprawy na jabłonce / Fot. Ewa Łazowska

Gawrony kraczą jak głupie.
W zaroślach kos znowu śpiewa.
Na działkach marcują się koty
i pąki już widać na drzewach.
A może jeszcze za wcześnie
Wnioskować o zmianach w przyrodzie?
Odrzucam powyższą wątpliwość!
Ja także już jestem na chodzie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Chyba, Pani Ewo, nie da się kotom tego przetłumaczyć, że mają być ciszej. To zupełnie tak jak z moją sąsiadką, która puszcza telewizor na full. Z ta tylko różnicą, że robi to przez cały rok, a kociska drą się tylko na przedwiośniu.

Tadeuszku! Też widziałam sroki budujące gniazdo. Gawrony także zaczęły gromadzić budulec na gniazda. Jednym słowem - wiosna u wrót stoi. I bardzo dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż tak to nie, niech sobie będą, tylko troszkę ciszej... Mój pies na dodatek chce zwariować jak słyszy kota. Taka to wiosna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie kotów jeszcze nie słychać, mojego kota na razie nosi, nie może znaleźć sobie miejsca.

A wczoraj obserwowałem przez okno jak para srok buduje nowe gniazdo w wysokiej choince.

- IDZIE WIOSNA RADOSNA !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo! Powiem tak: Niektórzy ludzie są zdania, że koty i to wszystkie bez wyjątku powinny zniknąć z powierzchni ziemi raz na zawsze, a w czasie marcowania w szczególności. Mnie osobiście kocie wrzaski specjalnie nie przeszkadzają, szczególnie gdy dotyczą one marcowania się kotów działkowych. Acha! Przy okazji. Bardzo ładnie naśladują kocie miauki... sójki. Miałam problem z identyfikacją - czy to się wydziera kot, czy sójka. Ot, taka ciekawostka przyrodnicza. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcują aż za bardzo ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie koty o tej porze roku powinny wyjechać w jakąś podróż, gdzieś daleko od ludzi, bo za bardzo przeszkadzają tym swoim marcowaniem ;) Czy ktoś też jest tego zdania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze! Bardzo zazdroszczę Ci takich widoków. A taniec godowy łabędzi to z pewnością coś wyjątkowo pięknego. Następnym razem jak będziesz nad jeziorem - przygotuj sprzęt zawczasu i złóż nam relację z tego widowiska. Ja ze swoją komórką zapadałam się po kolana w śniegu by te cholerne koty na jabłonce sfotografować. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co najważniejsze. Należy dokarmiać ptaki do momentu stopnienia lodu na jeziorach, żeby ptaki mogły sobie poszukać same pożywienia. Wcześniejsze zaprzestanie karmienia może spowodować ogromne straty w stadach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem taniec godowy łabędzi. Nie zdążyłem przygotować sprzętu i skończyło się bez filmowania. Teraz codziennie jestem nad jeziorem w sprawie dokarmiania ptaków, to może uda się mi sfilmować to zjawisko. Wszystkich ptaków nad jeziorem i przy oczyszczalni ścieków(cieplejsza woda) może być od 2000 do 3000 sztuk. Tak więc potrzeby paszowe są ogromne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, Pani Aniu, Czarnuś polazł się marcować. Może szuka wybranki swojego serca? Jak zgłodnieje to z pewnością wróci. :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.