Facebook Google+ Twitter

Wiosna leśnych ludzi

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-02-19 11:13

Lotem błyskawicy rozeszła się wiadomość, że do warszawskiego Lasku Bielańskiego przybędzie Robin Hood! Kto wezwał Robina? - na ten temat zdania były podzielone, a dyskusje zażarte. Jedni zaklinali się, że zaproszenie wyszło od „Solidarności”, drudzy zaś - wskazywali na OPZZ wraz z SLD i PSL-em. IPN - jednoznacznie wskazywał na postkomunę.

"Nic nas nie nauczył czas
I nauka poszła w las."
Aleksander Fredro

Lotem błyskawicy rozeszła się wiadomość, że do warszawskiego Lasku Bielańskiego przybędzie Robin Hood! Kto wezwał Robina? - na ten temat zdania były podzielone, a dyskusje zażarte. Jedni zaklinali się, że zaproszenie wyszło od „Solidarności” sygnowane przez samego Przewodniczącego, drudzy zaś - ci stanowili większość - wskazywali na OPZZ wraz z SLD i PSL-em, powołując się na wiarygodne informacje tygodnika „NIE”, który ponoć dotarł już do Lasu Sherwoodzkiego. Noblista, posiadacz rozlicznych doktoratów, a także Instytutu własnego imienia i nazwiska - jednoznacznie wskazywał na postkomunę. Wiadomości nikt nie kwestionował.

W dniu poprzedzającym mające nastąpić wydarzenie Lasek Bielański był już pełen (naszych) ludzi. Przedstawiciele prasy, radia i telewizji okupowali rozłożyste dęby, walcząc zajadle o lepsze konary i gałęzie, dogodniejsze pozycje dla służb sprawozdawczych. Wołania o zachowanie i przestrzeganie hierarchii (ważności publikatorów) i kultury zachowań pozostały, niestety, wołaniami na puszczy. Tylko ekipy „Wiadomości”, "Faktów" oraz TVN 24 mogły spać spokojnie. Zawczasu pomyślano o utworzeniu, powołaniu i urządzeniu Centralnego Leśnego Studia koordynującego prace dyspozycyjnych zespołów. Pomysł był genialny i prosty zarazem: w każdej dziupli kamera plus redaktor, wśród nich Monika Olejnik. Kamil Durczok nie mieścił się w żadnej dziupli. Zaś małżeństwo Lisów ustawiało się raz z wiatrem, to znów - pod wiatr. Tylko zawistnicy (gdzie ich nie ma) sarkali, że to niesprawiedliwie, bo telewizja od dawna już była w lesie. Serwis Wiadomości24.pl - reprezentowali - wytypowani przez kierownictwo redakcji - najbystrzejsi, trzej śledczy dziennikarze obywatelscy.

Pomniejsze drzewa obsiedli etnografowie, historycy, kulturoznawcy itp. Gałęzie gięły się pod ciężarem gatunkowym marzeń o doktoratach i habilitacjach, których tematy wypisane były na twarzach adeptów nauki. Z ciekawości kilka odczytałem: „Świadomość leśnych warstw społecznych a stan pogłowia dziczyzny w aspekcie historycznym”, „Zbójnickie przyśpiewki z Sherwoodzkiego lasu”, „Hyperaksjomatyczny tor lotu strzały w zależności od strukturalnego tworzywa łuku”, „Geneza anglosaskich pohukiwań na konia”, „Koncepcja stosunku do kobiety w nawiązaniu do idei łowów na jelenia”, „Wpływ pobytu w lesie na odwagę cywilną” itp. itd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (63):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 12.05.2009 14:09

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zabawne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram przedmówczynię:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.03.2009 12:16

Danka pisze: "....myślę o przywódcy z importu, jak Robin Hood.... Może też być rodzimy - Janosik... :) D." To mi od razu niejaki Stan Tymiński się przypomniał :)
Drogi Autorze, dobrze, że Twój talent po krzakach się nie chowa. Świetny tekst, uśmiałam się jak pszczoła.+

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobry felieton :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezłe! A może prorocze??! Miejmy nadzieję, że tak. W naszej dzisiejszej, polskiej rzeczywistości zdecydowanie brakuje takich Robin Hoodów - jeden Jurek Owsiak to zdecydowanie za mało, aby w poklskich "Lasach Sheerwood" znów zapanowała radość, sprawiedliwość i wróciło poczucie godności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 26.02.2009 15:31

...powiedzmy: "metaforyczny" Lasek Bielański.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Gratuluję inwencji panie Marku! A tak na marginesie, może lud wreszcie pojmie że niektóre media nie są źródłem informacji tylko miejscem pracy dla osób przypominających dziennikarzy. I czy jest Pan pewien, że był to Lasek Bielański, a nie dolina Rospudy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.02.2009 14:19

+++ ( to nie są krzyżyki :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.02.2009 22:41

Wszystko, co można dostać za pieniądze - jest tanie! Ale tego nie wiedzą kapitaliści.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.