Facebook Google+ Twitter

"Wiosna" od 4 marca w Teatrze Studio w Warszawie

W warszawskim Teatrze Studio trwają próby do trzeciej już w tym sezonie premiery, którą będzie autorskie przedstawienie brazylijskiego twórcy Leonarda Moreiry "Wiosna".

Leonardo Moreira podczas próby Wiosny. / Fot. materiał Teatru Studio w WarszawieLeonardo Moreira (rocznik 1983) to jednym z najbardziej obiecujących twórców brazylijskich. W swojej działalności teatralnej artysta nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu i form scenicznych stojących za pytaniami o "odmienność", sposoby postrzegania rzeczywistości, luki w procesie poznawczym, język oraz wielość perspektyw tworzących naszą świadomość. Najogólniej mówiąc - jak pisze Łukasz Kustrzyński kierownik Teatru Studio ds. promocji - o odkrywanie i tworzenie spójnego, a zarazem indywidualnego "ja".

Nie inaczej jest w przygotowywanej dla Teatru Studio "Wiośnie". Tym razem inspiracją dla Moreiry jest sztuka Antoniego Czechowa "Wujaszek Wania". Na jej podstawie tworzy on nową historię opartą także na biografiach i osobistych doświadczeniach aktorów zaangażowanych do tego projektu współorganizowanego przy współpracy z Culture.pl. Na małej scenie warszawskiego Teatru Studio wystąpią: Marta Juras, Monika Krzywkowska, Marcin Bosak, Stanisław Brudny, Łukasz Simlat i - gościnnie - Antoni Pawlicki przygotowani przez Fernandę Stefanski. Scenografię opracowała Marisa Bentivegna, a kostiumy - Chris Aizner.Antoni Pawlicki i Monika Krzywkowska podczas próby Wiosny w Teatrze Studio. / Fot. materiał Teatru Studio w Warszawie

"Wiosna" może być czytana jako dwie równoległe sztuki, dziejące się w tym samym miejscu. Jedna z nich śledzi drogę postaci po podjęciu przez nią decydującego życiowego wyboru, druga przedstawia drogę dla wyboru alternatywnego. Jak wyglądałyby chwile, które mogliśmy przeżyć, ale których nie przeżyliśmy? Czy sztuka może pokazać zarówno życie, jak i te niezaistniałe momenty? - czytamy w opisie zapowiadającym najnowszą premierę w Studio. Odbędzie się ona w piątek, 4 marca 2016 roku o godzinie 19 w Malarni. Kolejne spektakle grane będą w dniach 6 - 11 marca i 1 - 5 kwietnia br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.