Facebook Google+ Twitter

Wiosną ruszy budowa basenu w Radziejowie

Z zainteresowaniem przeczytałem wywiad z Marianem Zielińskim, starostą powiatu radziejowskiego, zatytułowany „Będą pieniądze nie tylko na basen”, zamieszczony 30 października 2009 r. w "Gazecie Pomorskiej", w którym starosta mówił o planach wybudowania w Radziejowie pływalni. W ostatnich dniach grudnia rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie basenu. Budowa ruszy wiosną.

Starosta powiatu Radziejów Marian Zieliński / Fot. Karol SzmagalskiStarosta w wywiadzie stwierdza, że 28 października 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim podpisał umowę o dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego budowy krytej pływalni przy Zespole Szkół Mechanicznych. Umowa ta zakłada zagwarantowanie pokrycia 50 proc. planowanych kosztów budowy. To bardzo ważny krok na drodze do realizacji tego zadania. W starostwie nie spodziewają się kłopotów ze zdobyciem pieniędzy na wkład własny. Czytając tę informację byłem sceptycznie nastawiony, nie wierzyłem, że plan budowy pływalni się powiedzie.

W ostatnich dniach grudnia rozstrzygnięty został przetarg, na wykonanie krytej pływalni w Radziejowie - to napawa optymizmem. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - ALSTAL Inowrocław, która zaoferowała wybudowanie obiektu za kwotę 11,494 miliona złotych (kwota brutto). Jest to kolejny krok w kierunku realizacji tej ważnej prorozwojowej inwestycji radziejowskiego powiatu. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć 1 marca. Tak zakłada przyjęty harmonogram prac, a jego realizacja przebiega bez zakłóceń i w ocenie starosty, nadal tak będzie. Inwestycja ta, to odważny projekt, ale jeśli chcemy się rozwijać, poprawiać standard życia mieszkańców, to takie wyzwania trzeba podejmować.

Warto jednak przypomnieć także wcześniejsze wypowiedzi w sprawie budowy krytej pływalni przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie udzielanone przez wicestarostę Dariusza Jałoszyńskiego. W jednym z wywiadów prasowych wicestarosta stwierdził, że budowa pochłonie ponad dziesięć milionów złotych. Dodał, że nie bez znaczenia jest fakt, że w promieniu 40 km od miasta nie ma pływalni. Jej zbudowanie jest pilną potrzebą, a na uwadze trzeba mieć, że Radziejów w okolicy jest największym skupiskiem uczącej się młodzieży. Tylko w „Mechaniku” były lata, kiedy naukę pobierało prawie 2 tys. uczniów. Dochodzą do tego jeszcze dwa zespoły szkół ponadpodstawowych.

Mimo że inwestycja powiatu została zakwalifikowana do realizacji, wciąż trwa poszukiwanie przez starostwo dodatkowych środków. Środki unijne pokryją tylko w połowie wydatki poniesione na budowę obiektu.

Temat basenu przewija się od wielu lat w różnych dyskusjach, mimo pewnego sceptycyzmu wydaje się, że wreszcie istnieje szansa aby mieszkańcy powiatu radziejowskiego otrzymali przy radziejowskim „Mechaniku” basen, na miarę XXI wieku i oby służył on, jak największej rzeszy ludzi. I wreszcie, aby temat ten nie stał się elementem gry wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja
  • Ja
  • 19.05.2011 17:40

Kiedy będzie otwarty basen w Radziejowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z każrego budowanego basenu należy się cieszyć..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.