Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20251 miejsce

Wiosna w Centrum Kultury w Gdyni

Na scenie SAM trwają próby do spektaklu "Maszyneria Mitu", którego premiera jest zaplanowana na 12 kwietnia. W repertuarze Centrum znajdują się również pozycje muzyczne i kabaretowe.

 / Fot. Afisz spektaklu

"MASZYNERIA MITU"


"- Tomasz, po co oglądasz te informację, te newsy, jeśli tylko się denerwujesz? - pyta mnie przyjaciel. Ma racje, pełno w nich przemocy, okrucieństwa, braku sprawiedliwości. Ale ja tam widzę także bohaterów. Zwykłych ludzi, często niepozornych, którzy okazują wielką siłę, hart ducha i potrafią wygrać - nawet z potworami. Ludzi nam współczesnych, ale tak mocnych jak mitologiczni HEROSI.
I to właśnie o nich chcę zrobić ten spektakl. O nich i dla nich. W każdym z nas drzemie wielka energia, siła do stoczenia nie jednej bitwy i do wygrywania. Absolutnie w każdym." (Tomasz Podsiadły)

"Podążając tropem interpretacji uniwersalistyczno-humanistycznej twórcy spektaklu Maszyneria Mitu postanowili powrócić do mitologii greckiej po to, by pokazać jak bliskie są nam odległe w czasie historie znane z lekcji języka polskiego. W swoim spektaklu starają się udowodnić jak wciąż uniwersalne są opowieści o Demeter, Dedalu i Zeusie. Pragną przypomnieć, że współcześni wciąż mogą przejrzeć się w micie niczym w lustrze, dlatego na scenie przedstawiają cierpiącą matkę, agresywnego nastolatka, szukającą miłości dziewczynę, zapracowanego mężczyznę, uwięzionego w własnych projektach twórcę… i herosa, który żyje w każdym z nas, musimy go tylko odnaleźć." (Agata Braun)

Terminy spektakli
12 kwietnia (piątek), godz. 19 (premiera)
13 kwietnia (sobota), godz. 19 (II premiera)
14 kwietnia (niedziela), godz. 17
15 kwietnia (poniedziałek), godz. 11
15 kwietnia (poniedziałek), godz. 19
16 kwietnia (wtorek), godz. 11

Bilety w cenie 20/25/30zł można zakupić w kasie Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, poprzez stronę Centrum Kultury w Gdyni oraz na stronie www.interticket.pl.

Zdjęcia z prób
 / Fot. http://ckgdynia.pl/ / Fot. http://ckgdynia.pl/ / Fot. http://ckgdynia.pl/ / Fot. http://ckgdynia.pl/ / Fot. http://ckgdynia.pl/ / Fot. http://ckgdynia.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.