Facebook Google+ Twitter

Wiosna w legionowskim ratuszu. II Powiatowy Przegląd Twórczości

Tak jak w ubiegłym roku w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2013 roku w legionowskim ratuszu odbył się II Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Legionowie. Uroczystość ta przyciągnęła tłumy zainteresowanych.

Plakat zapowiadający II Przegląd Twórczości. / Fot. Jerzy JastrzębskiII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego składał się z trzech konkursów: literackiego, plastycznego i muzycznego. W tym roku w konkursach wzięło udział blisko 150 osób. W trakcie gali nagrodzono, wyróżniono, uhonorowano wszystkich artystów.

W konkursie literackim "Jesteśmy razem" wzięło udział 27 osób. Tematyka prac, zgodnie z regulaminem konkursu, dotyczyła problemów osób niepełnosprawnych, postrzegania ich przez otoczenie, tolerancji i integracji, włączania osób niepełnosprawnych w nurt życia społecznego.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I nagrodę Urszuli Chatys za utwór ,,Milczenie”, II nagrodę Karolinie Anna Czachorowska poetka i radny wicestarosta powiatu Legionowskiego Janusz Kubicki wręczają nagrody zwycięzcom konkursu literackiego. / Fot. Jerzy JastrzębskiNieradzik za utwór ,,Sikorki w kapeluszach”, III nagrodę Wiktorii Sobolewskiej za utwór ,,W cieniu”, III nagrodę Dagmarze Sochali za utwór ,,Spełnione marzenia”. Nagrodzone prace będą zamieszczone w Gazecie Miejscowej i Gazecie Powiatowej oraz czytane w Radio Hobby.

Kolejnym wydarzeniem Przeglądu Sztuki Osób Niepełnosprawnych był konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział aż 62 uczestników. Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Agnieszce Kalinowskiej za trzy prace: „Tulipany”, „Bratki”, „Zachód Słońca i ich dwoje” oraz 19 nagród równorzędnych.

Laureaci konkursu plastycznego. / Fot. Jerzy JastrzębskiPo raz pierwszy odbył się konkurs muzyczny. Wzięło w nim udział 51 osób, zarówno soliści, jak i zespoły. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo pozytywne oceny. Na scenie podczas gali wystąpili laureaci konkursu. Chór z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wykonał piosenkę "Moje Miasto". Następnie uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 W Legionowie Krzysztof Duda zaśpiewał przebój "Gdzie jest Ola", zaś Paweł Waśniewski "Bo ja gram na saksofonie". Warsztaty Terapii Zajęciowej OPS reprezentował Paweł Łączkowski utworem "Hej Sokoły". Na zakończenie zespół "Mobilni" z Środowiskowego Domu Samopomocy z Serocka przedstawił fragment "Małego Księcia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.