Facebook Google+ Twitter

Wiosna w szafie

Najwyższy czas na wiosenne zmiany! Warto jednak wprowadzać je stopniowo. Na początek proponuję uporządkowanie garderoby, co sprawi atmosferę świeżości i chęć dalszych zmian.

Dom rodzinny powinien być oazą spokoju i odpoczynku. Przez nagromadzone przedmioty często nie jest to możliwe. Nieład, który nas otacza, wzbudza w nas złe emocje, bardziej odczuwamy zmęczenie i mamy poczucie jakby "niedokończonych spraw". Gdy przestrzeń jest uporządkowana, możemy spokojnie myśleć i skupiać się na budowaniu relacji z innymi czy na samorealizacji.

Bałagan, który sami tworzymy dezintegruje rodzinę i przysłania radość, jaka przychodzi z pojawieniem się wiosny. Aby dbać o dobre relacje z rodziną trzeba mieć odpowiednie nastawienie i przestrzeń, która nam to umożliwi. Rewelacyjnym rozwiązaniem, który umożliwi przygotowanie naszej garderoby na wiosnę są worki próżniowe z pompką do odsysania powietrza, dzięki czemu pojemność szafy parokrotnie się zwiększa. W sklepach internetowych dostępne są różne ich rozmiary. Można w nich schować pościel, ciepłe zimowe ubrania, które zabierają zazwyczaj mnóstwo miejsca. Dostępne są też wiszące worki próżniowe na garnitury, zimowe kurtki czy inne rzeczy, w których nie planujemy chodzić wiosną. Świetne rozwiązanie stanowią też przezroczyste pudełka na buty. Można je układać jedno na drugim, dzięki czemu buty się nie niszczą i łatwiej je znaleźć. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w podróżne worki próżniowe - ach jak przyjemne będzie pakowanie się na majówkowy wyjazd!

worki próżniowe / Fot. www.aletofajne.plworki próżniowe / Fot. www.aletofajne.plpudełka na obuwie / Fot. www.aletofajne.pl

Obecnie coraz więcej ludzi zaczyna funkcjonować według zasad minimalizmu. Ich zdaniem dzięki temu mogą się swobodnie rozwijać. Poprzez oczyszczenie swojego mieszkania są szczęśliwsi i robią w życiu to, co zawsze chcieli robić, są sobą. Zaletą minimalistycznego domu jest mniej stresu. Bałagan jest formą wzrokowego rozproszenia, wszystko w zasięgu wzroku przyciąga naszą uwagę choćby na chwilę. Im mniejszy bałagan, tym mniej rozproszenia. Minimalistyczny dom jest więc uspokajający i otwarty na kolejne wiosenne metamorfozy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.