Facebook Google+ Twitter

Wiosna zakwitła nagrodami - III Przegląd Twórczości

Pierwszego dnia wiosny 21 marca 2014 w ratuszu legionowskim odbył się III Przegląd Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

GRAND PRIX - przyznano za „Historię Małego Motyla” dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Legionowo / Fot. Jerzy JastrzębskiW rozpisanych w październiku 2013 roku konkursach przez organizatorów: MOK, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek, Niepubliczną Szkołę Podstawową im . Jana Pawła II, Fundację „Promień Słońca”, PCPR Legionowo wzięło udział bardzo wielu uczestników, co jest dowodem na to, że niepełnosprawni twórcy pragną w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, chcą wychodzić z domu i dzielić się swoimi talentami. Przegląd Twórczości obejmuje wiele dziedzin : plastykę z jej różnorodnymi formami i technikami, literaturę i jej różnorodność tematyczną jak i gatunkową, różnorodne formy sceniczne od piosenki po teatr.W następnej już IV edycji dołączy konkurs form multimedialnych. Ta uroczystość to forma podziękowania dla środowiska osób niepełnosprawnych, za „sztukę przebudzania”, pełną głębszej refleksji.

W kategorii: MŁODZIEŻ I DOROŚLI laureatem został zespół Mobilni reprezentujący ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SEROCK za spektakl „WELE – WELE – WETKA” / Fot. Jerzy JastrzębskiGdy wybiła godzina 11.00 wszyscy obecni w Ratuszu Miejskim pełni emocji wsłuchiwali się w wyczytywane nazwiska laureatów poszczególnych konkursów. Na początek wręczono nagrody zwycięzcom Przeglądu Form Scenicznych. Jury po burzliwej dyskusji udało się wyłonić laureatów: GRAND PRIX - przyznano za „Historię Małego Motyla” dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Legionowo, W kategorii: MŁODZIEŻ I DOROŚLI laureatem został zespół Mobilni reprezentujący ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SEROCK za spektakl „WELE – WELE – WETKA”, a , w kategorii soliści laureatem został Tomasz Idziak z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie za utwór" Okularnicy ", II miejsce zostało przyznane uczniowi tej placówki Adrianowi Szczepańskiemu za piosenkę "Śpiewać każdy może", w kategorii dzieci laureatem zostało Przedszkole Specjalne w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w kategorii dzieci laureatem zostało Przedszkole Specjalne w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie za spektakl "Idzie wiosna". / Fot. Jerzy JastrzębskiSpecjalnych w Legionowie za spektakl "Idzie wiosna". Wszyscy laureaci zaprezentowali się przed widownią i zostali nagrodzeni olbrzymimi owacjami.

Wystawa laureatów konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 62 uczestników.Dwadzieścia cztery prace zostały nagrodzone. / Fot. Jerzy JastrzębskiKolejnym wydarzeniem Przeglądu Sztuki Osób Niepełnosprawnych był konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział aż 62 uczestników, a jury przyznało 24 nagrody w trzech kategoriach.W kategorii – dzieci: Aleksandrze Juszkowskiej, Milenie Pytel, Krzysztofowi Gotowcowi, Małgorzacie Grzybowskiej, Karolinie Rojek, Karolinie Kozłowskie, Arturowi Snopkowi, Piotrowi Sakowskiemu. W kategorii – rzeźby i prace przestrzenne: Pawłowi Woźniakowi, Agnieszce Cyrańskiej, Łukaszowi Frysiowi, Beacie Bosek. W kategorii młodzież starsza i dorośli:Norbertowi Kowalskiemu, Gabrieli Piwowarskiej, Mieczysławowi Krzymowskiemu, Kindze Tomaszewskiej, Damianowi Powale, Marcie Rogalskiej, Adamowi Ceranowskiemu, Paulinie Siekierskiej, Dominice Kosińskiej, Dorocie Gabryjelskiej, Katarzynie Sobali, Julicie Tarczyńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.