Facebook Google+ Twitter

Wipler popiera akcję Kukiza. Czyni to wbrew swojej partii?

Przemysław Wipler popiera akcję Pawła Kukiza na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

 / Fot. PAP/Rafał Guz"Nie wiem jak Wy, ale ja popieram to co robi Paweł Kukiz i rewolucję wyborczą, jaką byłoby wprowadzenie wyborów w jednomandatowych okręgach wyborczych w Polsce!" - napisał Przemysław Wipler na Facebooku. Czy to początek rewolucji w PiS. Przypomnijmy, że PiS do tej pory był jednym z największych przeciwników tego pomysłu.

O co chodzi Kukizkowi?

Paweł Kukiz podobnie jak Rafał Ziemkiewicz oraz wielu innych ludzi, uważa, że dzisiejsza ordynacja wyborcza przekształca obecne partie polityczne w mafie. W efekcie o pozycji polityka w partii często nie świadczą kompetencje ale stopień lojalności wobec szefa i elastyczność. Świetnym przykładem jest tutaj Prawo i Sprawiedliwość, które ma w swoich szeregach wielu zdolnych ludzi, a jednak pierwsze skrzypce odgrywają tam politycy pokroju Adama Hofmana czy Mariusza Błaszczaka.

Kukizowi pod względem ideowym jest najbliżej do PiS; ale jak sam mówi w tym systemie, który uczynił z Polaków, społeczeństwo chłopów pańszczyźnianych jest przeciwnikiem wszystkich partii.

Według Kukiza dzisiaj największym problemem Polski jest partyjniactwo. Muzyk zastrzega, że nie jest to tylko problem wyłącznie PO, ale wszystkich partii, które do tej pory rządziły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

JM
  • JM
  • 13.09.2012 10:47

Kukiz i Ziemkiewicz absolutnie mają racje,ale nie widzę żadnych szans na realizację tych planów.Polityczne "mafie" są w Polsce zbyt silne,mają stały dopływ kasy.To wielki biznes,z którego nigdy nie zrezygnują.Możemy sobie tylko pomarzyć o innym systemie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.