Facebook Google+ Twitter

Wirtualna podróż do miejsca katastrofy smoleńskiej? Teraz to możliwe

W internecie pojawiła się wizualizacja 3D obrazująca miejsce katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. Została ona przygotowana przez zespół parlamentarny pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Sonda

Co sądzisz o pomyśle zamieszenia wizualizacji w internecie

 / Fot. Zrzut ekranuInteraktywna wizualizacja w 3D dostępna na stronie zespołu Macierewicza, rozpoczyna się od widoku z lotu ptaka na miejsce katastrofy sprzed prawie dwóch lat. W tle słychać syreny alarmowe a w oczy od razu rzucają się płonące fragmenty rozbitej maszyny. Prezentacja jest skonstruowana tak, że każdy z niej korzystający może wybrać się na wirtualny spacer po miejscu katastrofy. W niektórych miejscach dostępne są opisy, analizujące ułożenie danych fragmentów rozbitego tupolewa. Do wizualizacji jest również dołączona galeria zdjęć z rosyjskich przeszukiwań szczątków samolotu. Członkowie zespołu parlamentarnego nie zdecydowali się umiejscowić miejsca odnalezienia ciał ofiar katastrofy.

Po zaprezentowaniu wizualizacji dziennikarzom w ostatni piątek, Antonii Macierewicz wskazywał na nietypowe ułożenie fragmentów rozbitego Tu-154M. Media koncentrowały uwagę na śródpłaciu i odwróconych kołach, zapominając o pokazywaniu kadłuba samolotu, który leży z tyłu za ogonem samolotu (...) Główna część kadłuba leży w sposób charakterystyczny, wskazujący na to, że wszystko się zdarzyło w powietrzu. Leży do góry nogami, ale burty są wywinięte na zewnątrz - tłumaczył portalowi rp.pl przewodniczący zespołu parlamentarnego.



Aby zobaczyć wizualizację katastrofy smoleńskiej potrzeba zainstalować wtyczkę do przeglądarki internetowej Unity Web Player oraz poczekać aż zostanie pobrana sama prezentacja, która zajmuje ok. 50 MB. Problemy z wizualizacją 3D mogą również wywołać niskie parametry komputera czy słaba karta graficzna.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

54
  • 54
  • 17.02.2012 14:33

rzygaj burger king, rzygaj!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
54
  • 54
  • 17.02.2012 14:33

dlaczego king jetses takim idiota???????

Komentarz został ukrytyrozwiń
 king
  • king
  • 16.02.2012 16:22

MACIEREWICZ to pojeb zna sie tylko na lizaniu Jarkowi dupy palant
moja teoria to Jarek z Macierewiczem podlozyli bomby w samolocie powod:
1.dlaczego Macierewicz w ostatniej chwili zrezygnowal z lotu i pojechal pociagiem
2.dlaczego do dzisiaj nie ujawniono ostatniej rozmowy Jarka z bratem kilka minut przed katastrofa

Komentarz został ukrytyrozwiń
burger king
  • burger king
  • 16.02.2012 16:15

JUZ SIE ZYGAC CHCE TA ZASRANA KATASTROFA

Komentarz został ukrytyrozwiń
donwasyl
  • donwasyl
  • 16.02.2012 12:13

@ jo 06:42 dzisiaj
Pisząc takie "odezwy" o Aciszewskim dowodzisz swojej prostoty. Można to ująć tak : onanizujesz się ! Usiłujesz doprowadzić swój nędzny organizm do ejakulacji. Czyń więc powinność swoją. Wal gruchę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
  • jo
  • 16.02.2012 06:42

nie dorastacie do piet arciszewskiemu holoto pojebana

Komentarz został ukrytyrozwiń
la'fitte
  • la'fitte
  • 15.02.2012 18:38

@@czyt dzisiaj 17:15 & inka dzisiaj 17:36 proszę przyjąć do wiadomości że:
kol. Arciszewski od zawsze pierdoli bez sensu ! Tak ma człowiek pojebane w genach i już. Popatrzcie na jego zdjęcie : na jakimś wysypisku śmieci, ni to siedzi ni to jedzie na rowerze i gapi się chuj wie gdzie.Czy on to jakiś wiejski dygnitarz i wybrał się na piczki do sąsiedniej wiochy ? Na ruchanie go wzięło ? Może poszukuje Biedronia ? Jeden człek i same znaki zapytania....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 15.02.2012 17:36

p. Arciszewski za jakiś czas przypomnę , co wypisywałeś za bzdury ! Będziesz się wstydził człowieku ,ludzie pamiętają !

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 15.02.2012 17:15

Panie Arciszewski nie podejrzewałem pana, że przynależy pan do Targowicy. Nie wstyd panu, ten film nie był zrobiony za pańskie pieniądze. Niech się pan dobrze rozejrzy to zobaczy swoje topione pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
a
  • a
  • 15.02.2012 16:57

Trudno mi zrozumieć ,że w 21 wieku jest taki ciemnogród !