Facebook Google+ Twitter

Wirtualna rzeczywistość zyskuje popularność. Jaka jest przyszłość VR? (wideo)

Wirtualna rzeczywistość nie jest wymysłem ostatnich lat. Już w latach 60. powstawały pierwsze pomysły na jej zastosowanie. Dopiero w ostatnich latach VR stała się dostępna. Dziedzina ta dalej raczkuje, ale analitycy nie mają wątpliwości, że w najbliższej przyszłości znacznie zyska na popularności

 / Fot. GoogleOd jak dawna mamy do czynienia z VR? Pierwszy wkładany na głowę zestaw do odbioru rzeczywistości wirtualnej powstał w latach 60. na Uniwersytecie Harvarda. Jednak do powszechnej świadomości wtargnęły w latach 80., na fali popularności kina i książki science-fiction. Firma z Doliny Krzemowej - VPL Research - jako pierwsza sprzedawała gogle i rękawice obsługujące VR.

Na jakiś czas rzeczywistość wirtualna zniknęła z przestrzeni publicznej. Znów zrobiło się o niej głośno, gdy pojawiły się smartfony, które łatwo mogą stać się urządzeniami VR. Rzeczywistość wirtualna natychmiast stała się pożądaną przez przemysł rozrywkowy. Pozostaje pytanie, czy VR wyjdzie poza świat graczy i wczesnych nabywców. Duży fan VR, Mark Zuckerberg, twierdzi, że będzie mogła ona być zastosowana jako nowy sposób komunikacji, a także do oglądania widowisk sportowych, wspólnego przeglądania Facebooka czy uczęszczania na uczelnię. Entuzjazm studzą krytycy, którzy nazywają zestawy VR drogimi zabawkami na wywołania choroby lokomocyjnej w zaciszu własnego salonu.

Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.