Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16110 miejsce

Wirtualna wędrówka po pokoju ks. Jerzego Popiełuszki

Wirtualną wędrówkę po pokoju księdza Jerzego Popiełuszki umożliwia portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej.

Wirtualny pokój księdza Jerzego Popiełuszki / Fot. print screen ze strony http://xj.popieluszko.pl/Strona internetowa poświęcona życiu i pracy księdza Jerzego Popiełuszki została zaprojektowana z inwencji i opracowania Instytutu Pamięci Narodowej.
Celem strony internetowej jest działalność edukacyjna IPN.
Strona dostępna jest zarówno w polskiej, jak również w angielskiej wersji językowej.

Jak mówią twórcy portalu: "Pokój jest zaprojektowany tak, by nawiązywał do rzeczywistych pomieszczeń, w których żył i pracował ks. Jerzy. Przedmioty symbolizują kolejne etapy życia kapłana i są odniesieniem do poszczególnych stron portalu".

Jak widać na załączonym zdjęciu, które jest zrzutem ekranu wspomnianej strony internetowej, wirtualny pokój księdza Jerzego jest wyposażony w typowe sprzęty domowe.
Po najechaniu myszka komputerową na poszczególne z nich, zostajemy automatycznie przeniesieni na podstronę dotyczącą konkretnego etapu życia i działalności księdza Popiełuszki.

I tak na przykład po skierowaniu myszki na zdjęcia wiszące na ścianie w wirtualnym pokoju księdza, zostajemy przekierowani na stronę z galeriami dotyczącymi księdza Jerzego, kiedy najedziemy na magnetofon stojący na półce w pokoju, zostajemy przekierowani na podstronę z archiwalnymi nagraniami kazań kapłana. Natomiast kierując myszkę na aparat telefoniczny leżący na biurku, dotrzemy do podstrony, w której zamieszczone są informacje dotyczące inwigilacji księdza Popiełuszki.

Strona poświęcona księdzu Popiełuszce jest bogata w fakty z historii w oparciu o dane posiadane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Wirtualna wędrówka po pokoju księdza Jerzego Popiełuszki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.