Facebook Google+ Twitter

Wirtualne Muzeum Zbrodni Katyńskiej ruszy już w przyszłym roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 09:32

Wirtualne Muzeum Zbrodni Katyńskiej pojawi się w internecie w kwietniu przyszłego roku. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz dyrektor warszawskiego Muzeum Wojska Polskiego podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie.

Wirtualne muzeum ma być gotowe na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Na stronach internetowych będzie można znaleźć zdjęcia ofiar, informacje o pomordowanych, listy, a także fotografie miejsc pamięci o Katyniu z całej Polski. Dokumenty o tej zbrodni udostępni też internautom Instytut Pamięci Narodowej. - Będą tam zamieszczone informacje o zbrodni katyńskiej a także sposobach jej przekłamywania, zarówno w Rosji, jak i w Polsce - mówiła odpowiedzialna za projekt Agata Michałek-Budzicz. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie również portal "Golgota Wschodu".

Poświęcony on będzie losom Polaków zesłanych na Syberię i w inne rejony Związku Radzieckiego.
Jednocześnie trwają przygotowania do przeniesienia eksponatów Muzeum Zbrodni Katyńskiej z ulicy Powsińskiej w Warszawie do nowej siedziby. Muzeum ma się mieścić w jednym z budynków Cytadeli Warszawskiej, gdzie więziono powstańców styczniowych. Nowa siedziba obejmie dwa piętra i będzie miała powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych.

W kwietniu przyszłego roku, z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w Muzeum Zbrodni Katyńskiej odbędzie się specjalna okolicznościowa wystawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.