Facebook Google+ Twitter

Wirtualne spotkania z dzielnicowym

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-11 08:45

Białostockie osiedla Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Zielone Wzgórza razem z III komisariatem Policji stworzyły internetowe forum, na którym mieszkańcy osiedli - nie wychodząc z domu - mogą zgłaszać wszystkie niepokojące ich sprawy.

Fot. AKPA Do tej pory, dzwoniło się na 997 lub 112 Jeżeli sprawa nie była pilna, to dyżurny policjant zapraszał na komisariat. III komisariat Policji w Białymstoku, w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową Słoneczny Stok stworzył internetowe forum, gdzie mogą się zalogować tylko mieszkańcy Słonecznego Stoku, Leśnej Doliny i Zielonych Wzgórz, czyli tych osiedli, które należą do spółdzielni. Za pomocą specjalnego kodu umieszczonego na rachunku z czynszem. Użytkownicy będą mogli napisać na forum o tym, co ich niepokoi, czy też o wszystkich zdarzeniach na osiedlu. Będzie także możliwość wysłania e-maila do dzielnicowego.

Forum umieszczone jest na serwerze spółdzielni mieszkaniowej i będzie do dyspozycji 50 tys. mieszkańców Słonecznego Stoku. Szef białostockiej Policji Jarosław Stankiewicz zapowiada wprowadzenie programu dla całego miasta, oczywiście jeżeli się sprawdzi.

Dzielnicowy? A kto to?

Według badań Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku (dane ze strony KWP Białystok) z 2005 roku tylko 27,2 proc. mieszkańców Białegostoku, zna swojego dzielnicowego, 34,7 proc. badanych wie tylko gdzie przyjmuje interesantów ich dzielnicowy a prawie 35 proc. osób w ogóle nie wie, kto jest dzielnicowym, gdzie i kiedy urzęduje. Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok, jako pierwsi będą mieli okazję poznać swojego dzielnicowego lepiej niż do tej pory.

- Sądzę, iż ta inicjatywa jest bardzo dobra, ponieważ nie każdy ma czas aby udać się na komisariat osobiście - mówi Mieszkaniec osiedla Słoneczny Stok, Paweł Sędziak. - Z drugiej strony, forum może stać się powodem do żartów, ale to nie zmienia faktu, że to dobry pomysł - dodaje Paweł.

Nowa forma, stary język

Podczas rejestracji na forum nie brakuje przywitalnej propagandy, pisanej dość "ciekawym" językiem: "Forum pozwala na bliższą integrację dzielnicowych z mieszkańcami osiedla. Wykorzystanie przedmiotowej płaszczyzny szybkiego przepływu informacji skutkuje większym poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców oraz możliwością lepszego planowania zadań służbowych dzielnicowego. Zgłębiona wiedza nt. codziennego życia osiedlowego pozwala uruchamiać kompleksowe działania na rzecz budowy sprawnego systemu bezpieczeństwa, jedynie skutecznie przy właściwej postawie obywatelskiej danej społeczności".

Oprócz nowej formy komunikacji przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok razem z III komisariatem Policji planują rozwinąć program "i-Dzielnicowy". Niedługo ma powstać monitoring na osiedlu. Na początku trzy kamery, mają monitorować najbardziej niebezpieczne rejony osiedli.


Forum dostępne jest pod adresem http://www.saapos.net/dzielnicowy/index.php


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.