Facebook Google+ Twitter

Wirtualni rzecznicy kandydatów na prezydenta

Firma Stanusch Technologies uruchomiła serwis wirtualnych rzeczników prasowych kandydatów na prezydenta RP. Celem programu jest przybliżenie Polakom treści programów przedwyborczych oraz poglądów poszczególnych kandydatów.

http://www.wirtualniprezydenci.pl/ / Fot. Zrzut ekranu ze strony http://www.wirtualniprezydenci.pl/W związku ze zbliżającymi się wyborami firma Stanusch Technologies uruchomiła nieoficjalny serwis wirtualnych rzeczników prasowych kandydatów ma prezydenta RP. Wirtualni doradcy, inaczej nazywani awatarami, funkcjonują w oparciu o technologię sztucznej inteligencji. Umożliwia to przeprowadzenie dialogu pomiędzy użytkownikiem, a doradcą w języku naturalnym.

Firma Stanusch Technologies zaprojektowała wirtualnych rzeczników dla: Jarosława Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Napieralskiego, Andrzeja Olechowskiego, Waldemara Pawlaka oraz dla Zdzisława Podkańskiego.

Każdy z awatarów pełni funkcję przewodnika po programie przedwyborczym kandydatów. Dodatkowo informuje o: poglądach danego polityka, stosunku do Unii Europejskiej, poglądach na temat obecności Polski w Afganistanie, stosunku do pozostałych kandydatów itp. Każdy z rzeczników odpowiada na te same pytania. Dzięki temu użytkownik może porównać punkt widzenia wszystkich kandydatów na dany temat.

Rozmowa z wirtualnym doradcą odbywa się na stronie www.wirtualniprezydenci.pl. Dostęp do serwisu jest całkowicie bezpłatny i nie ma potrzeby uprzedniej rejestracji. Wystarczy wejść na stronę i wybrać jednego z siedmiu kandydatów. Użytkownik zostaje automatycznie przeniesiony do jednego z gabinetów. Awatarem jest w pełni zwizualizowana, atrakcyjna brunetka.

Pierwsze pytanie, które zadaje awatar brzmi - Jak masz ma imię? Tworzy to pewną więź pomiędzy użytkownikiem, a rzecznikiem prasowym. W ten sposób autorzy serwisu podkreślają wyjątkowość każdego z odwiedzających tę stronę. Eksploatator przestaje być anonimowy, a dialog przypomina prawdziwą rozmowę. Pytania zadawane są za pomocą specjalnego formularza. Rzecznik odpowiada w języku naturalnym. Dla ułatwienia przygotowana jest lista tematów, które można lub warto poruszyć.

Wirtualni doradcy w coraz większym stopniu zaczynają przenikać do sieci. Jest to lepsze rozwiązanie od przekazywania suchych informacji za pomocą tekstu pisanego. Zadaniem doradców jest udzielenie informacji klientom na temat oferowanych produktów i usług, specyfiki działalności przedsiębiorstw itp. Awatarzy pełnią również funkcje rozrywkowe lub doradcze. Wachlarz ich "usług" jest bardzo szeroki.

źródło: http://www.wirtualniprezydenci.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wszysto fajnie, szkoda tylko, ze rzecznicy (podobnie zreszta do kandydatow) nie maja za wiele do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje autorce ,która zadała sobie wiele trudu aby przybliżyć tą nową skądinąd możliwość zaznajomienia się z kandydatami. Że jest to dość sztampowe to inna sprawa ale w jednym miejscu można szybko zebrać trochę materiału. To dobry materiał startowy i jak wszystko co nowe wymaga ulepszeń. Czy jednak w dobie zaawansowanych technologii nie można by '' wyjąć'' p.Podkańskiego?.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2010 22:18

Doprawdy, chodzi o technologię serwisu, nie zaś o postaci tych, lub innych polityków. Czy reklamowanie firmy Stanusch Technologies jest na miejscu czy nie - to również sprawa poboczna. Mamy tu swoisty rodzaj pętli - wojsko udostępnia swoje STARE technologie cywilom, ale bacznie obserwuje, jak się na nieco innym gruncie zachowują. Po czym, na podstawie zebranego doświadczalnie materiału cywilnego, udoskonala własne technologie. A tak mniej serio - może lepiej rozmawiać z inteligencją sztuczną, niż politykiem inteligencji pozbawionym? Ukłony dla Autorki i Komentatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to dość niedoskonały twór. Nie wydaje mi się, by zawierał odpowiedzi dobrze wyszukane. A i lista tematów uboga. Pomysł jednak ciekawy i wart rozszerzenia oraz dalszej pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

serwis wystartował zanim Podkański złożył rezygnację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież Podkański zrezygnował z kandydowania. Jaki więc to ma sens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"rozmawia" się z nią jak z papugą :) szkoda czasu, oklepane bzdety powtarza na okrągło

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.