Facebook Google+ Twitter

Wirtualny Kraków w Second Life

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-07-25 11:45

Od dziś możemy w wirtualnym świecie pozwiedzać Sukiennice, kupić precla, pojeździć dorożką i pooglądać podziemia Rynku. Wszystko to dzięki popularnej grze internetowej Second Life, w której znalazła się wierna kopia Rynku Głównego.

Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, a drugim w Europie (po Amsterdamie), które wystąpiło w tej niezmiernie popularnej grze.

Specjaliści z Supremum Group, krakowskiej agencji reklamowej, która przeniosła najpiękniejszy, europejski rynek do trójwymiarowej rzeczywistości zapewniają, że atrakcje, które możemy oglądać w wirtualnym świecie dziś, to dopiero początek. Gra zostanie bowiem rozbudowana. W niedalekiej przyszłości np. będzie można delektować się potrawami w krakowskich restauracjach (wirtualnie oczywiście) a także uczestniczyć w imprezach, które odbywają się w Krakowie - w realnym świecie. Twórcy gry mają ambitne plany. Chcą, aby do Second Life przeniosły się inne miasta m.in. Warszawa, Zakopane, Poznań i Gdańsk. Więcej o drugim życiu naszego miasta i popularnej grze napiszemy już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.