Facebook Google+ Twitter

Wirtualny papier

Oczywiście, że wirtualny papier jest wyłącznie moim wymysłem, ale ostatecznie , każdy ma prawo wymyślić sobie coś, czego jeszcze nie było.

Z "Lekcji stylu" prowadzonych przez panią Jolantę dowiadujemy się pierwszej rzeczy o papierze: Gdy wręczamy kwiaty, to zawsze bez papieru. Ważne, aby papier został w samochodzie, a nie np. na klatce schodowej."

Po takim nakazie wiadomym się staje, że kwiaty do wręczania należy wozić samochodem. Bezwzględnie, ponieważ doniesienie kwiatów na piechotę, co się zdarza młodym, a nie wyposażonym jeszcze we własną furę, może stać się powodem towarzyskiego skandalu na klatce schodowej. Albo - tym gorzej - wręczenia kwiatów z papierem, który obdarzona kwiatami osoba złoży starannie w kostkę do dalszego użycia.

Po tym wstępie czas zastanowić się nad papierem jako takim, ponieważ prócz owijania nim kwiatów, inaczej cięte i zdobione a nawet perfumowane kawałki papieru służyły dawno temu do odręcznej korespondencji. Podobno żyją jeszcze ludzie, którzy trudna sztukę epistolografii uprawiają, są to jednak osobnicy tyleż pracowici, co mający nadzieję, że ich listy zostaną kiedyś odkryte, zgromadzone, opisane i wydane w jednym tomie. Marzy im się kariera listów Balzaca, niestety, nie wszyscy wiedzą dobrze co piszą i jak piszą.

Dla osób młodych i niedoświadczonych, które chciałyby się hobbystycznie parać tą starą sztuką istnieją opracowane przez ludzi doświadczonych zasady gdzie autor porad cytuje powiedzenie: „Nic tak nie kompromituje kobiety jak atrament”,oraz stwierdza, "że słowo pisane robi na mężczyznach szczególne wrażenie, traktują je bardzo poważnie i biorą sobie je do serca."

Z braku lepszych wzorców dobre i to, chociaż uważam poradnik za wymysł czysto męskiego szowinizmu, bo niby dlaczego atrament ma kompromitować tylko kobietę, a słowo pisane wywierać wrażenie tylko na mężczyźnie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.12.2008 12:13

Mój bluszcz nikogo nie "tyka", ale nie mam nic p-ko bluszczom gdy muskają mnie swoimi liściami... Wszystkim życzę szczęścia, co radość daje, miłości, co niesie pokój, zdrowia, co rodzi wytrwałość, wiary, co nadzieje prowadzi, dni wypełnionych do końca, nowych wschodów słońca i niech więcej takich rzeczy Nowy Rok Ci użyczy... :-) Isa S.


link

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Plus dla Pani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem nad wyraz cierpliwa, odpisuję na każdy mail, tak jak kiedyś odpowiadałam na każdy list...Trochę staromodne? A gdzie jest napisane, że muszę być nowoczesna?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) wesoły świat_wesołych świąt

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.12.2008 18:05

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jadziu, ostatnio moj stopien cierpliwosci jest na podobnym poziomie co twoj :))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święta prawda. W ten papier rzeczywiście niczego nie można zapakować. A mój bluszcz, który nosił inicjały BZ niestety nie musnął nikogo nawet jednym listkiem. Plus za poruszenie tego ważnego tematu. Nie kontaktuję się przez pocztę wewnętrzną z nikim, dlatego w tym momencie składam wszystkim świąteczne życzenia. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. LMM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.