Facebook Google+ Twitter

Wirtualny Stadion Narodowy

Stadion Narodowy już jest! Na razie jednak tylko w świecie wirtualnym. Od początku tygodnia pod adresem www.stadioncity.pl kibice mogą znaleźć oficjalną stronę obiektu.

www.stadioncity.pl / Fot. screenBardzo trudno znaleźć tę witrynę. Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę google frazę „Stadion Narodowy”, otrzymujemy adresy stron nieoficjalnych. Jest to przyczyną stosunkowo małej popularności strony. - Trudności w znalezieniu strony są wynikiem braku jej pozycjonowania - mówi portalowi wiadomości24.pl rzecznik Narodowego Centrum Sportu, Marcin Hadaj. Zapewnia jednak, że ta sytuacja ma ulec zmianie.

Dzięki istnieniu strony www.stadioncity.pl zniecierpliwieni i często wątpiący w to, czy zdążymy z budową stadionu kibice będą mogli obserwować, na jakim etapie są aktualnie prace budowlane. Jak twierdzi rzecznik Narodowego Centrum Sportu, strona będzie dokumentować niemal każdy dzień prac nad tą kluczową inwestycją piłkarską w Polsce. Co więcej, w przyszłości dzięki stronie będzie można na bieżąco śledzić przebieg prac budowlanych na stadionie. Prawdopodobnie już jesienią specjalna kamera umieszczona na placu budowy umożliwi każdemu obserwację, w jaki sposób powstaje przyszła chluba Warszawy.

Gratką dla kibiców są też graficzne projekty stadionu umieszczone w galerii. W tej zakładce kibice mogą zobaczyć jak stadion wyglądał kiedyś i jak będzie wyglądał w roku 2012. Jednak ilość zdjęć zawartych w galerii nie jest imponująca. Stan rzeczy prawdopodobnie uległby zmianie, gdyby administrator strony udostępnił internautom możliwość zamieszczania ich zdjęć stadionu. Na razie jednak jedyną możliwością uczestnictwa w budowaniu strony są sonda („Czy zdążymy wybudować Stadion Narodowy”) oraz forum dyskusyjne, które póki co liczy tylko trzech użytkowników, zapewne w wyniku braku popularności strony. Pytany o inne możliwości uczestnictwa kibiców w serwisie rzecznik zapowiada, że twórcy strony "zastanawiają się nad innymi możliwościami interaktywności kibiców".

Serwis jest utrzymany w pastelowych kolorach, dominuje tu biel i czerwień oraz szary. Strona nie obfituje w elementy graficzne, które przyciągałyby wzrok internauty. Jedyna animacja na stronie głównej nie zawsze działa. Witryna ma przejrzysty charakter, zastanawia jednak brak nawigacji w postaci mapy oraz ledwo widoczna, wtopiona w tło wyszukiwarka. Należy jednak docenić skrupulatność administratorów w zbieraniu prasowych publikacji na temat Stadionu Narodowego, a także dość częste informacje na temat postępów w budowie obiektu.

Na stronie stadionu umieszczono specjalny licznik, który informuje kibiców, ile czasu pozostało do Euro 2012. Tym samym wiemy, ile czasu zostało nam na zbudowanie stadionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.