Facebook Google+ Twitter

Wirtuozi muzyki na liściu, krzesłach i pile

W sobotę na rynku w Starogardzie Gdańskim, a dzień później na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym, wśród których znajdziemy takie "instrumenty" jak liść czy krzesła.

II Festiwal w Starogardzie Gdańskim w 2005 roku / Fot. Olgierd Lichy (archiwum organizatora)Uczestnicy tegorocznego festiwalu zagrają na instrumentach dziwnych, m.in. Tadeusz Biały na pile, Paweł Ziemkiewicz na krzesłach, Józef Elwart i Józef Roszman na diabelskich skrzypcach. Zespół Emerytów i Rencistów BAMBINO z Lubichowa pokaże swoje umiejętności na fisharmonii z nadmuchem przez silnik samochodowy i refowych skrzypcach. Inni zagrają też na liściu czy łyżkach.

Zaprezentują się także muzycy grający na instrumentach unikatowych jak Fidel średniowieczna, dudy, tamburyn, pandeiro guadrado, bendir, lutnia arabska, cymbały (Zespół MOISAC). Jury w sobotę, a publiczność podczas pierwszego jak i drugiego dnia festiwalu, wybierze najlepsze prezentacje.

- Ideą imprezy jest stworzenie atrakcyjnej formy poznania folkloru i kultury innych grup etnicznych i narodów - mówią organizatorzy. Dlatego oprócz występów artystów organizatorzy przygotowali Jarmark Kociewski, podczas którego można będzie można zobaczyć i nabyć dorobek wydawniczy, twórczość ludową regionu, a także zasmakować w kuchni regionalnej.

Zobacz: Strona WWW festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nie może być. Dawajcie tego od liścia z powrotem, toż to gwiazda imprezy :P :) plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gość od liścia się wycofał... szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musze iść obejrzeć jak gra się na liściu ;) Dobrze, że takie artykuły znajdują się na link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.