Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2926 miejsce

Wirus HPV sieje spustoszenie wśród gejów i biseksualistów

Seksuologowie mają poważny problem. Tożsamość i swoboda życia seksualnego gejów i biseksualistów są zagrożone przez Wirusa Brodawczaka Ludzkiego bardziej niż przez homofobię.

 / Fot. National Cancer InstituteHomofobię można zwalczać ustawodawstwem. Inaczej jest z chorobami płciowymi. Rewolucja seksualna spowodowała wzrost zachorowalności na raka jamy ustnej u amerykańskich mężczyzn aż o 225% wynika z ponad dwudziestoletnich badań Maury Gillison z Ohio State University. W tej grupie nadreprezentowani są mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami (MSM). Najczęściej chorują osoby, które miały w przeszłości wielu partnerów, z którymi uprawiały seks oralny.

Nazywany od pierwszych liter łacińskiej nazwy mikrob (Human Papilloma Virus) nie może być izolowany przez prezerwatywy, ponieważ powierzchnia, przez którą przenosi się znajduje się również poza genitaliami.

Wirus odpowiada za 1/3 nowotworów gardła i jamy ustnej, szyjki macicy, prącia, odbytu jak również za brodawki narządów płciowych i odbytu. Przez większą część życia może pozostać uśpiony. Po 50 roku życia uaktywnia się i zabija. Dziewczęta między 10., a 14. rokiem życia, by zapobiec rakowi szyjki macicy chroni się szczepieniami. Chłopców się nie szczepi.

Ofiarą padają młodzi geje, którzy są 15 razy bardziej narażeni na rozwój raka narządów płciowych, niż heteroseksualni mężczyźni a w całej populacji osoby, które miały więcej niż 8 partnerów seksualnych.

Ofiarą seksu oralnego padł hollywoodzki gwiazdor Michael Douglas. Aktor, który zmagał się z nowotworem od sierpnia 2010 roku do stycznia 2011, początkowo wierzył, że przyczyną jego choroby było spożywanie alkoholu i palenie dużej ilości papierosów. Ostatnio wyznał, że ten konkretny rodzaj raka, który go zaatakował, jest spowodowany przez wirus HPV.

Czym można zatem zaradzić rozprzestrzenianie się niebezpiecznej choroby? Pozostaje wierność jednemu partnerowi – przekonuje seksuolog, Daniel Cysorz.

W Wielkiej Brytanii eskalacja zakażeń HPV wśród gejów stała się na tyle alarmująca, że jeden z polityków złożył interpelację do Ministerstwa Zdrowia w sprawie darmowych szczepień adolescentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Zachorowalność ściśle wiąże się z zachowaniami seksualnymi.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36049,11754570,Rak_gardla__Oto_skutki_seksualnej_rewolucji.html#TRrelSST
Geje stanowią pod względem zachowań seksualnych specyficzną grupę, dlatego się ją wyróżnia w epidemiologii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

'' Istnieje około 100 typów tego wirusa, z których część może być przyczyną łagodnych zmian w postaci brodawek na skórze, część powstawania łagodnych zmian w postaci kłykcin kończystych, a część nowotworów złośliwych jak rak szyjki macicy i rak prącia.''

Mario ciekawe badania na temat nowotworu jamy ustnej.
Przewertowałem internet i najczęściej pojawiającym się problemem są : rak szyjki macicy ( największa przyczynowość HPV) i później rak prącia. Często mężczyźni ( czyli pewnie tez geje) są nosicielami bezobjawowymi ( tylko wymazy dają wynik pozytywny), co jest największym problemem zachorowalności kobiet na nowotwór szyjki macicy.

''Przyjmuje się, że nawet około 50% populacji ludzkiej w ciągu swojego życia przechodzi zakażenie HPV.'' Oczywistym jest, że przenosić się może przez wszelakie kontakty ( niekoniecznie seksualne - jednak przez nie najczęściej).
Seksualność i orientacja nie ma tu żadnego znaczenia.

Szczepi się przeciwko HPV, którego najczęstszą formą są kurzajki i brodawki.

Może zdarzyło się tak Mario, że ktoś napisał artykuł, ty znalazłaś wpis na forum gejowskim ( a niby czemu miało by go tam nie być?) no i wyszedł cudowny tytuł anty genderowy :)
Czyli propaganda sukcesu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się broni natura, a to się nazywa selekcja naturalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł pochodzi z naukowego czasopisma. Powtórzyły portale gejowskie, bo nie wszyscy geje chowają głowę w piasek przed danymi empirycznymi. Pierwszym krokiem strategii zwalczania HPV i in. jest zdefiniowanie grup ryzyka, które ładują skale problemowe. Jak obniżymy frekwencje HPV czy HIV wśród nich, to ogólnie też obniży się statystyka zakażeń. Dlatego trzeba i należy typować grupy ryzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie kraje i obszary zostały spustoszone?!? Gdzie jest apogeum armagedonu ?!

Cóż za informacja! Jestem szczęśliwym hetero, mnie spustoszenie nie dotyczy!
Cóż za bzdura, żenada. Argument za - bo gejowskie portale piszą....no ręce opadają....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2013 21:41

"Niebezpieczeństwo wzrasta wraz z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi."

W ten sposób autorka zgodziła się z tym, czego uczą na polskich akademiach medycznych, czyli że zakażenie wirusem HPV dotyczy oby płci, obu orientacji, a częstość zależy od zachowań seksualnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebezpieczeństwo wzrasta wraz z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Typowanie grup ryzyka jest we współczesnej prewencji i promocji zdrowia kluczową strategią. Odsyłam do literatury, np. autorstwa Aleksandry Łuszczyńskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz, jeśli chodzi o HPV, to położenie nacisku na zagrożenie dla gejów i biseksualistów jest na gruncie polskim dalszym marginalizowaniem problemu, który i bez tego został zmarginalizowany.
Interpelacja brytyjskiego polityka, o której piszesz, dotyczy poszerzenia programu refundowanych szczepień o chłopców. W Polsce, w odróżnieniu od Stanów Zjednoczonych i większości krajów europejskich, takiej refundacji nie ma dla nikogo, choć Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV przy poparciu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej rekomenduje szczepienia dziewcząt i kobiet w wieku od 13 do 26 lat oraz chłopców w wieku od 9 do 15 i dziewczynek w wieku od 9 do 11 lat. Skoro żadna płeć nie jest chroniona szczepieniami, to niebezpieczeństwo dotyczy wszystkich Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Young gay men need HPV vaccine as they are 15 times more ..."

- tytuł z gejowskich i mainstreamowych witryn. Dzięki taki nagłówkom wielu młodych ludzi dokonuje szczepień profilaktycznych a nawet wstrzymuje się przed kontaktami seksualnymi.

"Ludzie, 70% nosicieli wirusa HIV w naszym kraju to homo- i biseksualiści. Nie możemy zaprzeczyć, że AIDS to choroba gejów. Musimy to przyznać i stawić temu czoła"

- Działacz gejowski i lider organizacji The National Gay and Lesbian Task Force Matt Forema

"Ze stereotypami jest tak, że one też czemuś służą. Nawet jeśli powiemy sobie, że zdanie "HIV to problem narkomanów, prostytutek i homoseksualistów" jest krzywdzącym stereotypem, to i tak nie możemy zanegować faktu, że te trzy grupy są uznawane po dziś dzień za najbardziej zagrożone epidemią."

- Jakub Janiszewski, "Kto w Polsce ma HIV".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, ja się tylko obawiam powtórki sytuacji z lat 80-tych, kiedy w odniesieniu do nosicieli HIV i chorych na AIDS używano nazewnictwa jednoznacznie sugerującego przynależność do grupy podwyższonego ryzyka, np. GRID (gay-related immunodeficency)
gay cancer, homosexual syndrome czy the 4H disease (Haitians, homosexuals, hemophiliacs, heroin users).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.