Facebook Google+ Twitter

Wirus komputerowy zaatakował komputery japońskiej agencji kosmicznej

Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) poinformowała w oficjalnym komunikacie o awarii komputera i wycieku danych. Zainfekowana jednostka była wykorzystywana do pracy przy projekcie związanym z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS).

image: http://www.jaxa.jp/img/banner_l_e.jpg prawa: Basically, you are free to create links to the Site strona: http://www.jaxa.jp/policy_e.html / Fot. banner for linksJak podaje jaxajp, wirus został odkryty w komputerze, który jest użytkowany w pracy przy japońskim image: http://www.jaxa.jp/img/banner_l_e.jpg prawa: Basically, you are free to create links to the Site strona: http://www.jaxa.jp/policy_e.html / Fot. banner for linksprojekcie dotyczącym wehikułu transferowego H-II. Transporter HTV ma być pomocny w pracach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Informacje jakie wyciekły to: adresy e-mailowe, dane techniczne i operacyjne HTV oraz hasła systemu logującego do komputera.

Komputer "zaalarmował" pracowników agencji już 11 sierpnia 2011 r. 17 sierpnia znaleziono przyczynę upośledzającą jego pracę. Odkryty wirus został usunięty, zaś funkcjonowanie jednostki poddano stałej kontroli. 6 stycznia 2012 r. okazało się, że ten sam komputer jest zainfekowany jeszcze innym wirusem. Doszukano się przy tym śladów niepożądanego działania, jakim było rozsyłanie pewnych informacji w okresie od 6 lipca do 11 sierpnia 2011 r. Na chwilę obecną, agencja oświadcza, iż zmieniła wszystkie hasła dostępu do swojego systemu z opisanego wyżej komputera, by zapobiec ewentualnej dalszej utracie danych. Prowadzone jest dochodzenie, mające ustalić rozmiary strat i szczegóły infekcji.

JAXA przeprasza w swoim komunikacie wszystkich zainteresowanych i ewentualnych poszkodowanych. Informuje też, że system bezpieczeństwa zostanie poddany procedurze przystosowawczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.