Facebook Google+ Twitter

Wirus ptasiej grypy zmutował i zagraża milionom ludzi

Jak donosi portal dziennik.pl, sprawdził się najgorszy z przewidywanych scenariuszy. Wirus ptasiej grypy H5N1 zmutował się. Do tej pory można było się zarazić drogą zwierze - człowiek. Od dziś jednak wiadomo, że droga zarażenia to także o także człowiek - człowiek.

Wirus grypy typu A, wywołujący ptasią grypę. Obraz z transmisyjnego mikroskopu elektronowego. (Źródło: Dr. Erskine Palmer, Biblioteka ilustracji dot. zdrowia publicznego przy Centrum Epidemiologicznym). / Fot. wikipedia.pl / public domainNaukowcy znaleźli szczep H5N1, który uśmiercił całą rodzinę w Indonezji. Nie ma na niego lekarstwa. Pandemia wisi na włosku - informuje dziennik.pl.

Po zbadaniu kodu genetycznego wirusa, który uśmiercił wielodzietną rodzinę w Indonezji okazało się, że jest inny od zabójcy drobiu. Co więcej, tylko jedna z osób zaraziła się ptasią grypą poprzez kontakt z ptakiem. I to właśnie w organizmie tej osoby - jak informuje portal - wirus zmutował się w taki sposób, że był w stanie przenosić się z człowieka na człowieka. Tak też zostali zarażeni pozostali członkowie rodziny, wskutek czego poumierali.

Wirus będzie się przenosił z człowieka na człowieka w takim samym tempie jak zwykła grypa. Specjaliści alarmują: ponieważ na ptasią grypę nie ma lekarstwa, może czekać nas pomór na miarę tego z 1918 roku, gdy na świecie rozpanoszyła się tzw. hiszpanka. Tamten rodzaj grypy zabił ok. 50 mln osób. Teraz może umrzeć więcej, bo ludzie przemieszczają się z kraju do kraju czy z kontynentu na kontynent na nieznaną wcześniej skalę - komunikuje dziennik.pl.

"To bardzo zła informacja. Naukowcy przewidywali, że taka sytuacja może się wydarzyć, ale wszyscy mieli nadzieję, że nie spełni się ten najczarniejszy scenariusz" - mówi dziennikowi.pl Paweł Trzciński, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. "Światu grozi pandemia. Trzeba jak najszybciej opracować szczepionkę na ludzki szczep H5N1" - dodaje rzecznik. Jak dotąd na ptasią grypę zmarło 195 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bądź co bądź coś i tak nas "wybije". Apokalipsa Św. Jana przecież prędzej czy później nastąpi. Niewiadomo tylko w jakiej postaci i ilu jeźdzców :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

to bardzo ważna wiadomość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzież tu sianie paniki czy histerii? To jest informacja zawierająca pewne fakty. Sam rzecznik ministerstwa zdrowia zresztą mówi otwarcie: "Światu grozi pandemia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zauważ jednak, że te 195 osób zginęło "z ręki" wirusa, który się nie zmutował, tzn., który był przenoszony "korytarzem" zwierze - człowiek. Ten nowy zmutowany szczep wirusa dostosował się do warunków ludzkich i przenosi się "korytarzem" człowiek - człowiek. To jest znaczna i bardzo ważna różnica. Jak uczy historia dokładnie tak samo było z tzw. hiszpanką. To była grypa, która się zmutowała podobnie jak teraz ptasia grypa. Zabiła ok. 50 mln. ludzi. To już niestety nie są przelewki. Wirus ten póki co ma 100% skuteczność, a to znaczy, że każdy zarażony umiera. Póki nie zostanie obmyślona szczepionka pandemia ptasiej grypy na prawdę wisi na włosku. Uwierz mi, historia nie kłamie, ale za to lubi się powtarzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Straszne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.