Facebook Google+ Twitter

Wirus świńskiej grypy dotarł do Szkocji

W poniedziałek wieczorem Szkocja potwierdziła informację o dwóch zarażonych wirusem świńskiej grypy na terytorium tego kraju. Do 149 wzrosła liczba ofiar wirusa w Meksyku. Zdaniem meksykańskiego ministra zdrowia, Jose Angela Cordovy liczba zabitych jeszcze wzrośnie. Jak dotychczas przypadki zarażenia wirusem potwierdzono w USA, Kanadzie i Hiszpanii. Żaden, poza Meksykiem, nie okazał się śmiertelny.

Turyści w Meksyku / Fot. PAP/EPA149 osób, które zmarły z powodu zarażenia wirusem świńskiej grypy w Meksyku, to byli ludzie w wieku od 20 do 50 lat. Zdaniem ministra zdrowia Meksyku, Jose Angela Cordovy, liczba ofiar świńskiej grypy najprawdopodobniej wzrośnie. Od 13 kwietnia, pierwszego potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem, w Meksyku hospitalizacji poddano 2000 osób. Mniej więcej połowa została jednak wypuszczona do domu.

Bezradne są władze Meksyku. Bezradny jest też ONZ. - Nie wiemy jak będzie rozwijać się sytuacja - powiedział dziś Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ.

Tymczasem władze USA potwierdziły dziś 20 kolejnych przypadków zakażenia wirusem świńskiej grypy, w Nowym Jorku. Stany Zjednoczone i Unia Europejska apelują do swoich obywateli, planujących odwiedzić Meksyk, aby dobrze przemyśleli swoje decyzje i plany podróży.

Pytany o problem, prezydent USA Barack Obama powiedział, że sprawa wirusa jest kwestią poważną. Jego zdaniem nie ma jednak powodu do wszczynania paniki.

Świńska grypa na świecie

Jak dotychczas 149 osób zmarło w Meksyku, z powodu zarażenia wirusem świńskiej grypy. W USA nie było przypadków śmiertelnych, ale potwierdzono 40 przypadków zarażenia. W Kanadzie potwierdzono zarażenie u 6 osób, w Szkocji u dwóch, a w Hiszpanii u jednej.

Służby medyczne w Izraelu, Brazylii, Nowej Zelandii, Australii badają osoby, które wróciły ostatnio z podróży do Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.