Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8640 miejsce

Wirusy, które niszczą twardy dysk, a nawet dobre imię użytkownika

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-31 08:19

Wirusy komputerowe atakują nie tylko dyski twarde komputera, ale potrafią także zniszczyć dobre imię użytkownika.

Ekran monitora / Fot. A. NadzikowskiSurfowanie po wielu Internetowych stronach nie do końca jest w pełni bezpieczne. Jak mówią eksperci od zabezpieczeń, twórcy złośliwego oprogramowania nie bez powodu mierzą głównie w serwisy społecznościowe. Użytkownicy często tracą kontrolę nad swoimi kontami po kliknięciu na link wysłany przez znajomego. Ludzie ufają wiadomościom otrzymywanym od znajomych i rzadko kiedy reflektują się, że znajomy z drugiego końca kraju, raczej nie mógłby ich nakręcić ukrytą kamerką internetową.

Przekonali się o tym użytkownicy takich portali jak: Facebook i Twitter, gdyż tam szaleją złośliwe programy, które rozprzestrzeniają się dzięki przejęciu kontroli nad kontami użytkowników i rozesłaniu wiadomości do wszystkich ich znajomych. Użytkownicy nieświadomie namawiają swych współpracowników lub bliskie osoby do przetestowania własnego IQ, błyskawicznego wzbogacenia się dzięki Google'owi lub obejrzenia świetnego nowego filmiku, w którym rzekomo występuje sam adresat wiadomości.

Robak, który niedawno rozprzestrzeniał się na Facebooku, zawierał zdjęcie skąpo ubranej kobiety i link z napisem "zobacz więcej". Adi Av, programista z Aszkelonu w Izraelu, zobaczył tę fotkę na Facebookowym profilu znajomego, który zwykle zamieszczał tam zabawne obrazki i odnośniki. Kilka kliknięć później zdjęcie znalazło się na profilu Ava i wysłało się do 350 jego znajomych. Publiczne upokorzenie to jedynie efekt uboczny tych ataków. Sprawcom w większości przypadków zależy na zysku z opłat, jakie dostają za skłonienie internautów do wizyty na podejrzanych stronach handlu elektronicznego.

Jak wynika z danych Sophos, 21 procent internautów deklaruje, że byli obiektem ataków złośliwego oprogramowania na serwisach społecznościowych. Labs Kaspersky, rosyjski producent systemów zabezpieczeń, podaje, że około jeden na 500 linków na Twitterze prowadzi do stron, które mogą zainfekować niedostatecznie chroniony komputer tradycyjnymi, niszczącymi twardy dysk wirusami. Kaspersky twierdzi, że znacznie więcej linków to klasyczny spam - często są to odnośniki do serwisów randkowych, które płacą spamerom za werbowanie gości.

Źródła:
onet.pl
komputerswiat.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Arek
  • Arek
  • 15.11.2010 22:36

Nie jest bezpieczne i nigdy nie było problem bezpieczeństwa leży w sofcie antywirusowym. Niestety ostatnio pogorszyło się w tej materii. Program chodzi kilka miesięcy i później staje się przeźroczysty dla wirusów czy trojanów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.01.2010 19:14

Najbardziej niebezpieczne domeny internetowe - http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Najbardziej-niebezpieczne-domeny-internetowe,wid,11760386,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.