Facebook Google+ Twitter

WISHBONE ASH - koncert w Piekarach Śląskich

Już 26 lutego w Piekarach Śląskich w Ośrodku Kultury "Andaluzja" zagra brytyjska formacja Wishbone Ash. Początek koncertu o godzinie 19:00, zapraszamy.

 / Fot. materiały prasoweBrytyjska grupa rockowa powstała w 1969 r. Sprawą sporną jest zaliczenie jej do określonego gatunku. Jedni są skłonni uznać ją za progresywną, inni muzykę jej uznają za najbardziej wysublimowaną odmianę hard rocka. Z cała pewnością grupa zbliżyła do siebie oba te gatunki – szczególnie albumy Wishbone Ash, Pilgrimage i Argus, który został uznany albumem roku przez czytelników angielskiego Melody Maker i New Musical Express. Album otrzymał tytuł złotej i platynowej płyty w UK .Wyrafinowane i złożone brzmienie Wishbone Ash oparte było na duetach gitar elektrycznych. Grupa była pierwszą, która w instrumentarium wprowadziła dwie gitary prowadzące. Pierwszą trasę koncertową po USA Wishbone grali przed zespołem Who, potem przez lata zespół występował ze swoim show otwierając koncerty gwiazd jak Aerosmith, Kiss, ZZ Top, Bruce Springsteen. Grupa koncertowała również w byłym Związku Radzieckim i Indiach. Przez ponad 30 lat angielski Wishbone Ash był uznawany za jeden z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek pojawiły się na scenie. Być może zespół nie miał własnego wielkiego hitu jak inne grupy z lat 70, ale dzięki wielu trasom koncertowym oraz świetnym albumom, grupa zdobyła wielu zagorzałych fanów. Gitarzyści zespołu Andy Powell i Ted Turner zostali wpisani przez Rolling Stone Magazine na listę 20 najlepszych gitarzystów.
Dyskografia albumu zawiera: Wishbone Ash, Pilgrimage, Argus, Wishbone Four, Live Dates, There's The Rub, Locked In, New England, Front Page News, No Smoke Without Fire, Live In Tokyo, Just Testing, Number The Brave, Live Dates II, Twin Barrels Burning, Hot Ash, Raw To The Bone, Nouveau Calls, Here To Hear, Strange Affair, Live In Chicago, Live in Geneva, Illuminations, Trance Visionary, Psychic Terrorism, Outward Bound, Bare Bones, Live Dates III, and BonaFide.

BILETY - PRZEDSPRZEDAŻ 100PLN,
W DNIU KONCERTU 130PLN
pozdrawiam
Wojciech Parzonka
Ośrodek Kultury Andaluzja
w Piekarach Śląskich (Brzozowicach - Kamieniu)
ul. Oświęcimska 45
41-947 Piekary Śląskie
tel. (32) 284 56 20
fax. (32) 288 35 58

www.okandaluzja.pl
materiały prasowe organizatora

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.