Facebook Google+ Twitter

Wisła Can-Pack Kraków - Cras Basket Taranto 64:58

Wisła Can-Pack Kraków 5. kolejkę Euroligi Kobiet - grupy C ma już za sobą. W środowym spotkaniu koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy pokonały Cras Basket Taranto 64 do 58.

Wisła Can-Pack Kraków - Cras Basket Taranto 64:58 / Fot. Sławomir OstrowskiChociaż w składzie Wisły Can-Pack na dzisiejszy mecz znalazła się już Ewelina Kobryn, to lekarz nie zezwolił jej jeszcze na grę i kibicom pozostało jedynie obserwować Ewelinę dopingującą koleżanki zza niebieskiej linii. W starciu z Cras Basket Taranto najskuteczniejszą okazała się być Milka Bjelica, która może zapisać na swoje konto 16 zdobytych punktów i aż 12 zbiórek.
Wagi zwycięstwu Wiślaczek przydaje fakt, że był to jubileuszowy setny występ krakowianek w Eurolidze.

Wisła Can-Pack Kraków - Cras Basket Taranto 64:58 / Fot. Sławomir Ostrowski- Patrząc na statystyki, to jeżeli chodzi o zbiórki, o pracę, to one są bardzo zbliżone, ale wynika to z tego, że w tych momentach, kiedy drużyna Taranto zbliżała się, Wisła jednak była skuteczna w zdobywaniu punktów i utrzymywała swoją przewagę - powiedział po meczu trener drużyny gości Roberto Ricchini.

- Dla nas wygranie tego meczu było szalenie ważne po porażce, którą ponieśliśmy w Brnie. Tak jak powiedział trener drużyny przyjezdnej, statystycznie mecz wyglądał na wyrównany i faktem jest, że to zwycięstwo zawdzięczamy temu, że w pewnym momencie udało nam się zdobyć około dziesięciopunktową Wisła Can-Pack Kraków - Cras Basket Taranto 64:58 / Fot. Sławomir Ostrowskiprzewagę, a to pozwoliło na kontrolowanie wyniku. Dla nas dalej bardzo odczuwalny jest brak Anke de Mondt i Eweliny Kobryn na parkiecie, ale tak jak w meczu ligowym w Bydgoszczy, bardzo pomogła w tym momencie obecna tutaj Joasia (Joanna Czarnecka) i Kasia Krężel. Były takie momenty w tym meczu, w których mieliśmy problem z powstrzymaniem defensywy, ale zmiana systemu obrony pozwoliła opanować sytuację - podsumował spotkanie trener Wisły Can-Pack Jose Hernandez.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.