Facebook Google+ Twitter

Wisła i Cracovia wiosną zagrają w Jaworznie?

Wiosną stadiony Wisły i Cracovii będą remontowane. Kluby poszukują obiektu, na którym mogłyby rozgrywać spotkania w Orange Ekstraklasie. Do wczoraj murowanym kandydatem na goszczenie zespołów był stadion w Jaworznie.

Wiosna 2007: a-klasowe derby Jaworzna Szczakowianka - Zgoda Byczyna na stadionie przy ulicy Krakowskiej. Czy wiosną 2008 roku na tym obiekcie zobaczymy derby...Krakowa? / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.plZarówno działacze krakowskich klubów, jak i urzędnicy z Jaworzna potwierdzali zainteresowanie takim rozwiązaniem. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach zarówno z prezesem Wisły jak i przedstawicielami Cracovii – mówił serwisowi Jaworznianin.pl Mirosław Ciołczyk, dyrektor MCKiS ds. Sportu. Wczoraj potwierdził to również jaworznicki magistrat, który wydał komunikat informujący o spotkaniu prezydenta miasta Pawła Silberta z prezesami obu klubów.

Stadion Miejski przy ulicy Krakowskiej w Jaworznie nie spełnia wymogów licencyjnych. Nie jest to jednak problem, bo potrzebne sztuczne oświetlenie zobowiązały się wybudować w czasie zimowej przerwy - na własny koszt - krakowskie drużyny.
Czy po sześciu latach na obiekt przy Krakowskiej w Jaworznie znów zawita Ekstraklasa? / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl
Wczoraj pojawiła się w mediach inna możliwość. Chcący zatrzymać w swoim mieście zespoły, krakowski magistrat, zaproponował drużyną grę na stadionie Hutnika. Agencji ASInfo donosi, że kluby wyraziły zainteresowanie takim rozwiązaniem.

Ostateczna decyzja o tym, gdzie wiosną zagrają krakowskie drużyny zapadnie prawdopodobnie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Spragnionym wielkiej piłki kibicom z Jaworzna pozostaje wiara w to, że fani Hutnika zablokują propozycję krakowskiego magistratu. Dla śląskiego miasta byłaby to wspaniała sprawa. Bowiem po sześciu latach kibice znów mieliby okazję oglądać piłkę nożną w najlepszym krajowym wydaniu. To właśnie na stadionie przy ulicy Krakowskiej swoje spotkania w ówczesnej pierwszej lidze rozgrywała jedyna drużyna z tego miasta, której dane było zawitać do bram ekstraklasy - Szczakowianka Jaworzno.
Znane postacie polskiej piłki gościły już na tym obiekcie: były piłkarz Szczakowianki Maciej Iwański (stoi plecami) i jaworznianin Jan Urban. Tu podczas charytatywnego meczu, czerwiec 2008. / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.pl
W rundzie wiosennej swoje spotkania na stadionie przy Krakowskiej chciał rozgrywać również GKS Katowice. W chwili obecnej rozmowy są jednak zawieszone. – Poinformowaliśmy działaczy z Katowic, że prowadzimy rozmowy z przedstawicielami krakowskich klubów. Jeśli zakończą się one powodzeniem, niestety nie będziemy mogli już wynająć stadionu GKS-owi – tłumaczy Mirosław Ciołczyk. W razie niepowodzenia prawdopodobnie po raz kolejny w tym roku powróci temat ewentualnej gry w Jaworznie drużyny ze stolicy Górnego Śląska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dla śląskiego miasta byłaby to wspaniała sprawa. Bowiem po sześciu latach kibice znów mieliby okazję oglądać piłkę nożną w najlepszym krajowym wydaniu.

Dziennikarz i miłośnik swojego miasta - zalicza go do śląskich miast . PAŁĄ z historii ,geografii ,administracji i języka polskiego

Straszne dyrdymały

Komentarz został ukrytyrozwiń

polecam spojrzenie na mapę administracyjna kraju;]
A o jakim zagłębiu myślisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mnie to niezmiernie ciekawi gdzież oni będą grać.

pS Jaworzno to nie jest śląskie miasto. To jest Zagłębie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.