Wisła jedynie zremisowała w Gliwicach

W ramach 26. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice gościł Wisłę Kraków.

Sędzia Paweł Gil pokazuje żółta kartkę Maciejowi Michniewiczowi z Piasta podczas meczu o mistrzostwo Ekstraklasy między Piastem Gliwice i Wisłą Kraków w Gliwicach. / Fot. PAP/Andrzej GrygielWisła Kraków przyjechała do Gliwic po trzy punkty. Zespół Macieja Skorży czuł jednak respekt przed nieobliczalnym rywalem, który to trzy kolejki temu był bliski urwania punktów Lechowi Poznań (w 93. minucie gola na 2:1 dla Lecha zdobył Kikut), wcześniej, bo w 19. kolejce pokonał u siebie GKS Bełchatów (1:0).

Już na samym początku meczu bramkę mógł zdobyć Boguski, ale przeniósł piłkę nad bramką jakieś 30 centymetrów za wysoko. W 23. minucie potwierdziła się teza, że Piast to zespół może słaby technicznie, ale za to bardzo waleczny. Z prawej strony pola karnego piłkę zgrał Smektała, dopadł do niej Wilczek i będąc wśród obrońców Wisły wturlał piłkę do siatki. 1:0!

W 27. minucie Baszczyński upadając nabawił się urazu i zmienił go Jirsak. Wisła podrażniona zaczęła grać odważniej. Mocno przycisnęła ekipę Fornalaka, raz po raz goszcząc w pobliżu pola karnego Kasprzika. Zwieńczeniem wysiłków Wisły był ładny gol Małeckiego. W 73. minucie po wybiciu na oślep piłki przez jednego z obrońców Piasta, na szesnastym metrze dopadł do niej właśnie Małecki i strzałem po ziemi, w lewy róg pokonał gliwickiego bramkarza. Remis!

Do końca spotkania znacznie więcej z gry miała Wisła Kraków, jednak Piast dość mądrze, acz szczęśliwie się bronił. Zespół trenera Macieja Skorży stracił więc punkty w Gliwicach i mimo, iż obecnie jest liderem to raczej nie utrzyma prowadzenia, gdyż swe mecze grają jeszcze Legia, oraz Lech. Obie w roli gospodarzy, odpowiednio z ŁKS- em Łódź, oraz Ruchem Chorzów.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Wilczek (23) - Patryk Małecki (73)