Facebook Google+ Twitter

Wisła Kraków nie zagra jednak z F.C. Barceloną

Towarzyskie spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a F.C. Barceloną, które miało zostać rozegrane pod koniec lipca na PGE Arenie w Gdańsku zostało odwołane.

 / Fot. Pawel NurkowskiWisła Kraków wystąpiła do Ekstraklasy S.A. o przełożenie meczu ligowego na dzień 24 lipca, ale otrzymała odpowiedź zwrotną, iż możliwe będzie jedynie przesunięcie spotkania na poniedziałek 22 lipca.
Decyzję władz ligowych rozgrywek skomentował pełniący obowiązki prezesa klubu z Reymonta, Jacek Bednarz: - "W takiej sytuacji musieliśmy zrezygnować z gry z Barceloną. Nie wyobrażamy bowiem sobie sytuacji, w której w sobotę gramy mecz, a później np. na drugim końcu Polski mamy rozegrać kolejny po 48 godzinach."

W kuluarach padły sugestie, aby ułożyć terminarz w taki sposób, aby Wisła w 1. kolejce ligowej rozegrała mecz z Lechią. "Nie my ustalamy terminarz. Ekstraklasa podjęła taką, a nie inną decyzję i musimy ją zaakceptować" - odniósł się Bednarz.

Znacznie mocniej na temat tej decyzji mówi wiceprezes Wisły, Janusz Kozioł: - "Zastanawiamy się w tym momencie, kto jest dla kogo? Ekstraklasa dla klubów, czy kluby dla Ekstraklasy? Jeśli przedstawiciel polskiej ligi miał możliwość rozegrania meczu towarzyskiego z jedną z najlepszych drużyn świata, a przez tę decyzję do tego nie dojdzie, to ja tego nie jestem w stanie tego zrozumieć. Przecież byłaby to duża promocja polskiej piłki. List intencyjny w sprawie meczu z Barceloną podpisaliśmy jeszcze zanim podjęta była decyzja o reformie rozgrywek i zanim znana była data rozpoczęcia sezonu. Jeśli ktoś w Ekstraklasie uważa, że przez rozegranie meczu w środę, a nie w poniedziałek, storpedowalibyśmy terminarz, to... nawet nie wiem, jak to skomentować."

Nieoficjalnie wiadomo, że przeciwnikiem Barcelony może zostać Lechia Gdańsk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.