Wisła Kraków nie zwalnia tempa. W sobotę wygrała z Widzewem

W sobotnim meczu 18. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała 2:0 Widzew Łódź. Biała Gwiazda kontynuuje dobrą passę siedmiu zwycięstw. Drużyna Roberta Maaskanta umocniła się na pozycji lidera tabeli.

Tomas Jirsak (P) z Wisły oraz Łukasz Broż (L) z Widzewa walczą o piłkę podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków - Widzew Łódź. / Fot. PAP Jacek BednarczykDla zespołu Wisły dzisiejsze zwycięstwo nad Widzewem oznacza duży krok w kierunku tytułu mistrza Polski. Drużyna z Krakowa ma już cztery punkty przewagi nad drugą Jagiellonią, a pięć punktów nad (trzecią w tabeli) Legią.

Początek spotkania to dostrzegalne "wyczuwanie się" obu drużyn. Z biegiem czasu Wisła osiągnęła przewagę. Coraz częściej atakowali gospodarze, lecz z opresji wychodzili goście. Dopiero w 44. minucie, tuż przed przerwą, prowadzenie Wiśle dał Patryk Małecki. Widzew stracił bramkę do szatni, co mogło być dodatkowym ciosem dla drużyny prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza.

W przypadku gości bramka do szatni zadziałała jednak mobilizująco, gdyż w drugiej części spotkania to drużyna z Łodzi była zespołem dominującym. Widzew atakował z dużą determinacją, lecz zawodziła skuteczność. A jak to często bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Mogliśmy to zobaczyć w 78. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Wisły po faulu Mielcarza ( druga żółta kartka) na Meliksonie.

Stadion Wisły Kraków / Fot. Stadion.expertKarny wykorzystał Andraż Kirm, po dobitce. Mimo osłabienia Widzew znów zepchnął Wisłę do defensywy, stwarzając sobie kilka okazji. Nie udało się zakończyć akcji bramką i wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
Małecki 44'', Kirm 78''

Wisła: Sergei Pareiko - Erik Cikos, Osman Chavez, Gordan Bunoza, Dragan Paljić - Patryk Małecki (87. Wojciech Łobodziński), Tomas Jirsak, Radosław Sobolewski, Maor Melikson (90. Andres Rios), Andraż Kirm - Cwetan Genkow.

Widzew: Maciej Mielcarz - Souhail Ben Radhia, Sebastian Madera, Wojciech Szymanek, Dudu - Adrian Budka, Łukasz Broź (71. Riku Riski), Mindaugas Panka, Paweł Grischok (76. Bartosz Kaniecki) - Nika Dzalamidze (66. Velibor Durić), Darvydas Sernas.