Wisła Kraków niespodziewanie remisuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała

W meczu II kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1.

/ Fot. Roger GorączniakOd początku mecz był w miarę wyrównany. Obie drużyny próbowały stworzyć sobie sytuacje do zdobycia bramki, lecz z miernym skutkiem. Było mało strzałów i dużo rwanej gry. W 16. minucie, po długim podaniu, do piłki doszedł Adamek minął obrońcę gości i wycofał do nadbiegającego w pole karne Demyana, który kapitalnym strzałem obok słupka pokonał Pareike.

Po bramce gra wyraźnie się ożywiła. Zdecydowaną przewagę zdobyli piłkarze Podbeskidzia. Wisła nie potrafiła stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji na zdobycie gola. Natomiast gospodarze mieli kilka dobrych okazji, ale brakowało skuteczności.

Niespodziewanie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, krakowianie stworzyli pierwszą dobrą akcję i od razu udało im się ją wykorzystać. Autorem gola był Burliga, a asystę zaliczył Garguła.

Pierwsze minuty 2. połowy to dużo lepsza gra Wisły i większe zagrożenie bramki strzeżonej przez Zajaca. Warto odnotować bardzo dobre uderzenie z dystansu Ilieva, z którym duże problemy miał bramkarz gospodarzy.

W kolejnych minutach "Biała Gwiazda" kontrolowała całkowicie przebieg meczu. Stwarzała dużo groźnych sytuacji podbramkowych, po których mogła wyjść na prowadzenie. Szczególnie groźny był Genkow, który oddał kilka dobrych strzałów. Podbeskidzie miało dużo szczęścia, ponieważ piłka po strzałach przeciwników, a to trafiała w słupek, a to wybijali ją obrońcy, gdy zmierzała do pustej bramki.