Wisła Kraków piłkarskim mistrzem Polski!

• Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-30 19:53

Wisła Kraków zdobyła mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce pokonała Śląsk Wrocław 2:0 po golach Sobolewskiego i Zieńczuka, choć do tytułu wystarczał jej tylko remis.

Radosław Sobolewski, strzelec gola dla Wisły / Fot. PAPWicemistrzostwo wywalczyła Legia Warszawa, która pokonała aż 4:1 chorzowski Ruch i ładnie pożegnała się ze swoimi kibicami. Warszawianie wykorzystali potknięcie Lecha Poznań, który zaledwie zremisował na własnym stadionie z Cracovią. Cracovii nic to jednak nie dało - spada do I ligi. Podobnie jak zabrzański Górnik - musiał uznać wyższość Polonii Warszawa i żegna się z Ekstraklasą.

Po pierwszej połowie Wisła Kraków prowadzi ze Śląskiem Wrocław 1:0 po golu Radosława Sobolewskiego. Wiślakom do mistrzostwa potrzebny jest tylko remis.

/ Fot. PAP Jacek BednarczykMający jeszcze teoretyczne szanse na mistrzostwo Lech Poznań prowadzi do przerwy z Cracovią 1:0. Warszawska Legia, która ma jeszcze, przy ewentualnym potknięciu poznaniaków szanse na wicemistrzostwo, po 45 minutach gry prowadzi z Ruchem Chorzów 2:1 po golach Rogera i Iwańskiego z rzutu karnego.

Lechia Gdańsk wygrywa z Piastem w Gliwicach 2:0, co daje jej szanse na utrzymanie w lidze.