Wisła Kraków wróciła do domu z jednym punktem

Pierwszy trudny sprawdzian Michał Probierz, trener Wisły Kraków ma już za sobą. Okazał się nim sobotni mecz z GKS-em Bełchatów.

Piątkowy trening Wisły Kraków przed meczem z PGE GKS Bełchatów / Fot. Sławomir OstrowskiW 90 minucie meczu Biała Gwiazda przegrywała 2:1, ale w doliczonym czasie krakowianie doprowadzili do remisu (2:2). Niełatwe zadanie zaplanowania taktyki, z powodu kontuzji Radosława Sobolewskiego, Rafała Boguskiego, Maora Meliksona i Michaela Lameya w ostatniej chwili utrudniła jeszcze bardziej trenerowi Probierzowi kontuzja kolejnych dwóch zawodników Cezarego Wilka i Sergeia Pareiki.

Osłabiona Wisła przez 90 minut z trudem stawiała czoła Bełchatowianom. Pierwszy występ od bardzo dawna zaliczył w bramce pierwszego składu Białej Gwiazdy Milan Jovanić, ale nie udało mu się wrócić z tego meczu z czystym kontem.
Jak ten zalew kontuzji wpłynie na szanse Wisły w walce o Puchar Polski przekonamy się już 20 marca podczas meczu z Poznańskim Lechem.

Wiceprezes do spraw sportowych Wisły Kraków Jacek Bednarz / Fot. Sławomir OstrowskiW piątek przed treningiem Białej Gwiazdy klub przedstawił dziennikarzom wiceprezesa do spraw sportowych Wisły Kraków, którym 12 marca został Jacek Bednarz. Podczas konferencji prasowej Jacek Bednarz zapowiedział, że w obecnej chwili status Małeckiego nie ulegnie zmianie, drugą wiadomością jest Piłkarska Akademia Wisły Kraków. "Z punkty widzenia dzisiejszego dnia jest to sprawa bardzo odległa" - powiedział o akademii nowy prezes.

PGE GKS Bełchatów – Wisła Kraków 2:2 (1:0)