Wisła Kraków wyeliminowała Skonto Rygę

Drużyna Wisły Kraków zwyciężyła w drugim spotkaniu ze Skonto Ryga 2:0 i awansowała do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Na Wisłę czeka już Liteksem Łowecz, z którym mistrz Polski zmierzy się w kolejnej rundzie.

Biała Gwiazda / Fot. lontzWisła Kraków pokonała we wtorek Skonto Rygę i awansowała do III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu w Rydze 1:0 we wtorek przyszedł czas na spotkanie rewanżowe. W Krakowie zespół z Polski nie dał szans rywalom, wygrywając 2:0 i pewnie awansował do dalszej fazy rozgrywek.

Goście po przegranym spotkaniu na własnym stadionie przyjechali do Krakowa z nadzieją odrobienia strat i wyeliminowania mistrzów Polski. Ten cel nie został osiągnięty przez Skonto. Lepszym zespołem w dwumeczu okazała się Wisła i to ona zagra w kolejnej rundzie z Liteksem Łowecz. Obie bramki dla Wisły padły po przerwie. Wynik meczu otworzył Patryk Małecki. Rezultat podwyższył kilka minut później Ivica Iliev.

Wisła Kraków stoi w tym roku przed wielką szansą awansowania do grupowej fazy Ligi Mistrzów. Aby ten cel osiągnąć "Biała Gwiazda" musi pokonać kolejnego rywala w drodze do upragnionego celu. Kolejnym rywalem drużyny z Krakowa będzie Liteks Łowecz, który pokonał w dwumeczu Mogren Budva. A zatem mistrz Polski zmierzy się z mistrzem Bułgarii. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!