Wisła Kraków zwyciężyła z Arką w meczu inauguracji

Po przerwie Ekstraklasa wróciła na boiska. W Gdyni, na nowym stadionie, tutejsza Arka przegrała 0:1 z Wisłą Kraków. Jedyną bramkę zdobył w 89. minucie Patryk Małecki.

Na murawę pada faulowany Cezary Wilk (L) z Wisły Kraków po interwencji Michała Płotka (P) z Arki Gdynia w meczu Ekstraklasy, rozegranym w Gdyni. / Fot. PAP/Adam WarżawaSpotkanie mogło się podobać. Wiele akcji po obu stronach powodowało, że niemal cały czas utrzymywało się szybkie tempo meczu. Naprawdę było widać, że spotkały się dwa waleczne zespoły. Dopiero w 89. minucie zwycięstwo Wiśle zapewnił, po ładnym strzale, Patryk Małecki.

Niekoronowany król Raul

Arka w tabeli jest w trudnej sytuacji. Zajmuje miejsce w strefie spadkowej i dla niej na wagę złota jest każdy punkt. Dzisiaj nie udało się wywalczyć żadnego, choć było blisko. Jeśli chodzi o Wisłę, to osiągnęła co chciała. Zdobyła trzy ważne punkty, zbliżając się do lidera - Jagiellonii Białystok. Wisła zapowiada walkę o mistrzostwo.

Na murawę pada faulowany Cezary Wilk (L) z Wisły Kraków po interwencji Michała Płotka (P) z Arki Gdynia w meczu Ekstraklasy, rozegranym w Gdyni. / Fot. PAP/Adam WarżawaW poprzedniej rundzie Wisła także pokonała 1:0 Arkę.

Skład Arki: Moretto, Bruma, Rożić, Szmatiuk, Noll, Giovanni, Płotka, Zawistowski, Bozok, Bednarek, Mawaye.
Skład Wisły: Pareiko, Paljic, Jaliens, Chavez, Czikosz, Melikson, Wilk, Siwakow, Kirm, Genkow, Małecki.

W drugim piątkowym spotkaniu Ekstraklasy, Cracovia zremisowała u siebie, po dramatycznym meczu, 3:3 z Legią Warszawa. W sobotę kolejne spotkania.