Wisła Kraków-Lechia Gdańsk 5:2!

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-10-23 18:01

Wisła Kraków popisowo rozegrała dzisiejszy mecz z Lechią Gdańsk. Wynik 5:2 może satysfakcjonować.

/ Fot. PAP(93')Koniec meczu! Popis Wisły w drugiej połowie. Tylu goli kibice na Reymonta nie widzieli już dawno,

(90') Żurawski sam na sam, ale na spalonym.

(90') 3 minuty doliczył sędzia do tego meczu.

(90') Bedi Buval nie ma dziś swojego dnia. Francuz wychodzi sam na sam z Pawełkiem, mija go i przewraca się w polu karnym. Chyba powinien być dziś rzut karny.

(88')
Maciej Żurawski zmienia Pawła Brożka. To był bardzo dobry mecz Brozia.

(87') Traore w idealnej sytuacji, sam na samz Pawełkiem, ale lepszy bramkarz Wisły.

(86') A tymczasem Lechia będzie kończyć mecz w dziesiątkę, bo nie jest w stanie kontynuować gry Piotr Wiśniewski, a komplet zmian już dokonany.

(86') Kąśliwe dośrodkowanie Wilka pada łupem Kapsy.

(83') Słoweniec nie bardzo wiedział jak zakończyć akcję Wisły więc strzelił. A że ma dziś swój dzień, to trafił. W sam róg bramki Kapsy.

(83') GOL! Grad goli w Krakowie! Andraż Kirm

(82') Ładna akcja Deleu na prawym skrzydle, mocny strzał Traore broni Pawełek, ale przy dobitce Dawidowskiego już nie miał szans.

(81') Ale może kontynuować grę bramkarz.

(81') Niepewna interwencja Pawełka, który w dodatku wpadł na Cikosa i doznał urazu.

(79') Andres Rios zmienia Gargułę.

(78') Szarżował na lewej stronie Marcin Kaczmarek. Kiedyś był uważany za najlepszego dryblera w polskiej lidze...

(73') Ale piękne podanie Brożka do Małeckiego. Brakło milimetrów by "Mały" wyszedł sam na sam.

(71') Piotr Wiśniewski zmienia Ivansa Lukjanovsa

(69') GOL! Nokaut na Reymonta! Andraz Kirm!

(67') GOL! Paweł Brożek pewnie wykorzystuje jedenastkę.

(66') Dobry strzał Brożka z narożnika pola karnegfo broni Kapsa, ale nie łapie piłki. Do piłki chciał dojść Kirm, ale faulował gi bramkarz Lechii.

(66') Będzie rzut karny dla Wisły!

(63') Faul taktyczny Wilka i już zarobił kartkę pomocnik WIsły.

(61') A w Wiśle schodzi wyraźnie niezadowolony Nuordin Boukhari. W jego miejsce Cezary Wilk. Boukhari grał dziś naprawdę słabo.

(61') Zmiany w obu zespołach. Tomasz Dawidowski wchodzi za aktywnego dziś Buzałę.

(58') Znów taki okres gry, gdzie dużo rzadziej piłka gości w polu karnym jednej czy drugiej drużyny. Trwa walka w środku pola.

(56') Dobre podanie Traore do Buzały, ale jednak jest spalony.

(52') Marcin Kaczmarek zmienia Wołąkiewicza

(49') Doskonała szansa po kontrataku dla Wisły. Garguła wypuścił Boukhariego, a ten zepsuł tą akcję niczym junior. Przestraszył się Kapsy?

(47') GOL! I jest goooooooooool! Radosław Sobolewski

(46') Szybko dał się pokazać Sergejs Kożans, który skosił Brożka. Jest pierwsza kartka.

(46') Zaczynamy drugą połowę.

(45') Było gorąco w pierwszej połowie na Reymonta. Lechia była bardzo rozpędzona i do 30 minuty mogła zdobyć tu nawet 4 gole. Strzeliła jednego, a później entuzjazm gości zgasił Patryk Małecki strzelając wyrónującą bramkę. Trzeba dodać, że Szymon Marciniak skrzywdził gości, bo powinien był odgwizdać rzut karny dla gdańszczan.

(45')

(45') Pierwszą połowę kończy Szymon Marciniak.

(45') Po wspomnianym rzucie wolnym piłkę wyłapał bez problemu Kapsa.

(45') A sędzia dolicza minutę.

(45') Ostatnie minuty należą do "Białej Gwiazdy". Za chwilkę skończy się pierwsza połowa, ale WIsła będzie miała jeszcze rzut wolny.

(44') Bunoza trafia prosto w mur.

(43') Z 35 metrów do strzału z rzutu wolnego szykują się wiślacy.

(40') Atak gości kończy strzałem z woleja Lukjanovs. Wcześniej oczywiście przed szansą stanął Buval, ale ten nie ma dziś szczęścia.

(38') Tempo meczu nieco siadło. WIsła po strzeleniu gola wcale nie gra lepiej. Natomiast na pewno Lechia nie jest już tak chętna aby zapędzać się pod pole karne krakowian.

(37') Odważnie z dystansu strzelał Paweł Buzała, ale niecelnie.

(36') Po wrzutce Boukhariego piłka przeleciała przez całe pole karne Lechii. Było groźnie.

(32') Piękna próba z 30 metrów Ivansa Lukjanovsa. Długo leciała ta piłka, ale Pawełek nie dał się nabrać.

(30') Garguła rozegrał piłkę na lewe skrzydło, tam znalazł się Kirm, który odegrał piłkę na środek, a tam atomowym strzałem akcję zakończył Małecki. Lechia musi pluć sobie w brodę, bo teraz Wisła może złapać wiatr w żagle.

(30') GOL! Zemśiły się "setki" na zespole Lechii. Patryk Małecki rozrywa siatkę i jest 1:1.

(29') Bedi Buval miał trzecią "setkę" i znów ją zmarnował. Francuz przedarł się prawą stroną, ale zachował się zbyt egoistycznie. Strzelił kąśliwie, ale Pawełek pięknie obronił. Lechia powinna prowadzić już 3-0, albo 4-0.

(25') Grodan Bunoza ewidentnie faulował Bąka, ściągając go bezczelnie za koszulkę do parteru. Sędzia wyraźnie zaspał! A trzeba też dodać,że po tej akcji jeszcze chwilę kotłowało się pod bramką Pawełka. Wisła nie istnieje.

(25') Co tam się dzieje pod polem karnym Wisły! Powinien być rzut karny po rzucie wolnym Traore.

(22') Defensywa Wisły jest dziś dziurawa jak szwajcarski ser. Po kolejnej akcji Lechii, Buval znów mógł zapytać Pawełka w który róg bramki strzelać, ale znów źle przyjął piłkę.

(21') Dość przypadkowo w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Bedi Buval, ale źle przyjął piłkę tuż przed polem karnym.

(20') Na prawej stronie szarżował Ivans Lukjanovs, ale po dobrym zwodzie poślizgnął się w polu karnym.

(18') Wisła nie ma pomysłu na sforsofanie defensywy przeciwnika, a Buzała wyprowadza szybki kontratal. Z łatwością mija kolejnych rywali o zdobywa aut już na wysokości pola karnego Wisły.

(18') Na prawym skrzydle walczy Erik Cikos, ale piłkę wybija mu Bąk.

(16') Wisła wreszcie przejęła piłkę i stara się prowadzic atak pozycyjny. Co z tego wyniknie? Na razie Lechia może grać spokojnie, a Wisła w prosty sposób traci piłkę.

(14') Lechia wciąż w ataku. Strzelał teraz Traore, bronił Pawełek.

(11') GOL! Idealne dośrodkowanie Traore i akcję wykończył Krzysztof Bąk! Piękna główka i 1:0 dla gości!

(10') Kilka dobrych podań Lechistów, akcję przerywa Bunoza faulując. Będzie grożny rzut wolny dla gości.

(7') Pawełek bez trudu złapał dośrodkowanie Lukjanovsa

(5') Lechia wyszła z kontrą, ale przyjezdni szybko stracili piłkę

(4') Kirm powstrzymany przed defensorów gości. Słoweniec upadł w szesnastce Lechii, ale sędzia nie zareagował