Facebook Google+ Twitter

Wisła: Kto zdjął portret prezydenta Kwaśniewskiego?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-29 10:13

Porządki w Zameczku Prezydenckim w Wiśle-Czarne. Portret Aleksandra Kwaśniewskiego nagle zniknął ze ścian pokoju wypoczynkowego

W pokoju wypoczynkowym na parterze Zameczku Prezydenckiego w Wiśle-Czarnem wisiały jeszcze niedawno portrety dwóch prezydentów - Ignacego Mościckiego i Aleksandra Kwaśniewskiego. Ten drugi zniknął.
Turyści zwiedzający pokój wypoczynkowy oglądają teraz portret Ignacego Mościckiego i martwą naturę.Porządki w Zameczku Prezydenckim
Ktoś go ukradł, kazał zdjął? - Nic z tych rzeczy. Sam prezydent Kwaśniewski zażyczył sobie, żeby po zakończeniu kadencji ze ściany usunąć jego portret - opowiada jeden z przewodników po rezydencji. Portret trafił do archiwum, a w miejscu, gdzie wisiał Kwaśniewski zawieszono Mościckiego, którego przeniesiono ze ściany obok. Portretu Lecha Kaczyńskiego, na razie nie namalowano. - Takie rzeczy zleca sama Kancelaria pana prezydenta - mówi DZ osoba z zamku.

Portret Kaczyńskiego pojawi się najprawdopodobniej dopiero wtedy, gdy prezydent po raz pierwszy przyjedzie do Wisły. Na razie nie kwapi się, aby przyjechać do kurortu, w którym jego kontrkandydat w wyborach prezydenckich Donald Tusk osiągnął rekordowe poparcie w Polsce (86 proc.).

Wojciech Trzcionka - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.