Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8056 miejsce

Wisła - miasto Adama Małysza

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Wisła to nie tylko miasto Adama Małysza - naszego skoczka. To również "Perła Beskidów" - gór, które przyciągają turystów każdej zimy. Zapytaliśmy Burmistrza Miasta Jana Poloczka o największe zalety Wisły. Przeczytajcie, co nam odpowiedział.

Krajobraz Wisły / Fot. UM WisłaJacek Andrzej Kwiatkowski: Wisła - Tu warto być! Ale dlaczego?
Jan Poloczek: Wisła to wspaniałe miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, przyjeżdżających do naszego miasta. Myślę, że tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. W Wiśle jest okazja do uczestnictwa w wielu wydarzeniach i imprezach, podczas których można spotkać się z bogactwem kulturowym naszego regionu, jak również są tutaj miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju od codziennego stresu i zgiełku wielkiego miasta. Warto również podkreślić, że mamy w Wiśle bogatą bazę turystyczną i noclegową na każdą kieszeń, dlatego warto do nas przyjeżdżać, warto tutaj być i warto tutaj mieszkać.

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?
- Wisła to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Na terenie miasta działa ponad 30 wyciągów narciarskich, zdecydowana ich większość jest oświetlona, wszystkie są ratrakowane i naśnieżane w razie potrzeby. Cztery z nich: Soszów, Stożek, Nowa Osada i Cieńków (najwięcej w Polsce) oferują narciarzom i snowboardzistom nowoczesne wyciągi kanapowe. Przyjeżdżając do Wisły w zimie można być pewnym świetnie przygotowanych tras narciarskich, których łączna długość wynosi ok. 30 km. Przy wielu wyciągach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu oraz liczne szkoły narciarsko-snowboardowe, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można szlifować własne umiejętności. Amatorzy nart śladowych również się nie zawiodą odwiedzając naszą miejscowość. Czekają na nich fantastyczne trasy FIS do narciarstwa biegowego na Kubalonce oraz wiele kilometrów ścieżek miejskich. Zwolennicy mocniejszych wrażeń i przypływu adrenaliny mogą liczyć na liczne firmy eventowe, które oferują przejażdżki skuterami śnieżnymi. Po dniu spędzonym na stoku proponujemy odwiedzić jedną z wiślańskich karczm czy restauracji, które kuszą suto zastawionymi stołami i muzyką góralską w tle. Ci natomiast, którzy w dalszym ciągu spragnieni są wrażeń mogą udać się na kulig saniami z pochodniami doliną Białej Wisełki. Przy wspólnym śpiewie pod gwiaździstym niebem każdy odkryje urok Beskidów na nowo.

Wielu turystów i narciarzy było tutaj wcześniej. Co nowego
znajdą po przerwie?

- Wisła na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się nie do poznania. Powstało wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. Do najważniejszych, o charakterze zimowym, należy oddana do użytku w 2008 roku skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince - najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, który jest znakomitą atrakcją turystyczną miasta. Rok później zakończono budowę tras narciarskich na Kubalonce, gdzie znajdują się dwie pętle, jedna do stylu klasycznego, druga do stylu wolnego. Najdłuższa z nich ma 3750 metrów. Poza trasami w skład obiektu weszła strzelnica biathlonowa, również najnowocześniejsza w Polsce. W ciągu trzech ostatnich lat na terenie Wisły powstały trzy wyciągi kanapowe. Wraz ze Stożkiem, gdzie tego typu wyciąg powstał już wcześniej, Wisła jest miejscowością z największą liczbą nowoczesnych stacji narciarskich z koleją linową.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Potwierdzam, piękne miejsce - link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wisła- jak wynika- jest wspaniałym kurortem dla wszystkich miłośników białego szaleństwa;)) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
7824
  • 7824
  • 21.01.2011 13:18

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?

SNIEG kolego! Snieg.
co za gupie pytanie. pozostale sa tez gupie i rowniez nielogiczne. Pisze gupie bez l celowo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.