Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wisła - miasto Adama Małysza

Jacek Andrzej Kwiatkowski
Jacek Andrzej Kwiatkowski
Krajobraz Wisły
Krajobraz Wisły
Wisła to nie tylko miasto Adama Małysza - naszego skoczka. To również "Perła Beskidów" - gór, które przyciągają turystów każdej zimy. Zapytaliśmy Burmistrza Miasta Jana Poloczka o największe zalety Wisły. Przeczytajcie, co nam odpowiedział.

Jacek Andrzej Kwiatkowski: Wisła - Tu warto być! Ale dlaczego?
Jan Poloczek: Wisła to wspaniałe miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, przyjeżdżających do naszego miasta. Myślę, że tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. W Wiśle jest okazja do uczestnictwa w wielu wydarzeniach i imprezach, podczas których można spotkać się z bogactwem kulturowym naszego regionu, jak również są tutaj miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju od codziennego stresu i zgiełku wielkiego miasta. Warto również podkreślić, że mamy w Wiśle bogatą bazę turystyczną i noclegową na każdą kieszeń, dlatego warto do nas przyjeżdżać, warto tutaj być i warto tutaj mieszkać.

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?
- Wisła to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Na terenie miasta działa ponad 30 wyciągów narciarskich, zdecydowana ich większość jest oświetlona, wszystkie są ratrakowane i naśnieżane w razie potrzeby. Cztery z nich: Soszów, Stożek, Nowa Osada i Cieńków (najwięcej w Polsce) oferują narciarzom i snowboardzistom nowoczesne wyciągi kanapowe. Przyjeżdżając do Wisły w zimie można być pewnym świetnie przygotowanych tras narciarskich, których łączna długość wynosi ok. 30 km. Przy wielu wyciągach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu oraz liczne szkoły narciarsko-snowboardowe, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można szlifować własne umiejętności. Amatorzy nart śladowych również się nie zawiodą odwiedzając naszą miejscowość. Czekają na nich fantastyczne trasy FIS do narciarstwa biegowego na Kubalonce oraz wiele kilometrów ścieżek miejskich. Zwolennicy mocniejszych wrażeń i przypływu adrenaliny mogą liczyć na liczne firmy eventowe, które oferują przejażdżki skuterami śnieżnymi. Po dniu spędzonym na stoku proponujemy odwiedzić jedną z wiślańskich karczm czy restauracji, które kuszą suto zastawionymi stołami i muzyką góralską w tle. Ci natomiast, którzy w dalszym ciągu spragnieni są wrażeń mogą udać się na kulig saniami z pochodniami doliną Białej Wisełki. Przy wspólnym śpiewie pod gwiaździstym niebem każdy odkryje urok Beskidów na nowo.

Wielu turystów i narciarzy było tutaj wcześniej. Co nowego
znajdą po przerwie?
- Wisła na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się nie do poznania. Powstało wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. Do najważniejszych, o charakterze zimowym, należy oddana do użytku w 2008 roku skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince - najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, który jest znakomitą atrakcją turystyczną miasta. Rok później zakończono budowę tras narciarskich na Kubalonce, gdzie znajdują się dwie pętle, jedna do stylu klasycznego, druga do stylu wolnego. Najdłuższa z nich ma 3750 metrów. Poza trasami w skład obiektu weszła strzelnica biathlonowa, również najnowocześniejsza w Polsce. W ciągu trzech ostatnich lat na terenie Wisły powstały trzy wyciągi kanapowe. Wraz ze Stożkiem, gdzie tego typu wyciąg powstał już wcześniej, Wisła jest miejscowością z największą liczbą nowoczesnych stacji narciarskich z koleją linową.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Współautor artykułu:

  • Ewa Żuchowska
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto