Facebook Google+ Twitter

Wisła nadal groźna. Wał Miedzeszyński zamknięty do poniedziałku

W okolicach Wału Miedzeszyńskiego poziom wód gruntowych znacznie podniósł się. Woda wybiła na powierzchnię poprzez studzienki telekomunikacyjne. Zarząd Dróg Miejskich zerwał asfalt, by ocenić poziom zagrożenia. W efekcie zapadła decyzja o zamknięciu Wału Miedzeszyńskiego do poniedziałku, do godz. 12.

 / Fot. PAPNa miejsce przybyło około dziesięciu wozów strażackich. Obawiano się, że woda z Wisły podmywa wał. Odkryto asfalt w celu sprawdzenia jak głęboko jest woda. - Nie doszło do przesiąknięcia, a podniosły się wody gruntowe - uspakajał Grzegorz Trzeciak, przedstawiciel z zespołu prasowego straży pożarnej.

Zauważono też pęknięcie na jezdni. - Sama konstrukcja asfaltu na drodze jest bezpieczna. Ul. Wał Miedzeszyński do poniedziałku będzie zamknięta na pewno. Teraz najważniejsze jest to, aby poziom wody w Wiśle jak najszybciej opadł, a wraz z nim poziom wód gruntowych - mówi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich, zapewniając, że nie będzie żadnego zagrożenia dla kierowców.

Wał Miedzeszyński początkowo miał być otwarty w sobotę. Zarząd Dróg Miejskich informuje także, że Sztab Kryzysowy zadecyduje, jakie będą podejmowane dalsze działania w tym kierunku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.